תמונה

רומניה

11 יום- אל נופים עוצרי נשימה, עיירות ימי בינימיות, מצודות, מנזרים וארמונות...ארצו של דרקולה

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: נתב"ג - בוקרשט (Bucharest) 

נצא בטיסה לבוקרשט (Bucharest) בירת רומניה, המכונה "שוייץ של הבלקנים" . העברה למלון. לינה.


יום מס' 2: קורטה דה ארג'ש (Curtea De Arges)
- סיביו (Sibiu) 

בבקר ניסע לקורטה דה ארג'ש (Curtea De Arges) הבירה העתיקה של חבל מונטניה. עם ההגעה נסייר בעיר, נבקר במנזר המרשים ונצא לביקור במנזר קוזיה (Cozia) שנבנה ב - 1388 על שפת הנהר אולט (Olt). נמשיך דרך עמק האולט לסיביו (Sibiu) עיר מרשימה בעלת צביון גרמני . נבקר במוזיאון ברוקנטל (Brukenthal) ובעיר העתיקה. ארוחת ערב ולינה. 


יום מס' 3: סיגישוארה (Sighisoara)- טירגו מורש (Tirgu Mures) 

ניסע לסיגישוארה (Sighisoara) הנמצאת באזור הקרפטים, נבקר על "גבעת המצודה" המעניינת שבה, מבוך של סימטאות וחנויות של בעלי מלאכה ונשמע אודות שורשיו של דרקולה שבית אביו נמצא במקום. נמשיך דרך הרמה הטרנסילבנית לטירגו מורש ( Tirgu Mures) העיר בעלת הציביון ההונגרי המכונה "מלכת הגולש". ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 4: טירגו מורש (Tirgu Mures)- קניון ביקאז (Bicaz Canyon)- פיאטרה ניאמץ (Piatra Neamt) 

נסייר בטירגו מורש (Tirgu Mures) נבקר בארמון התרבות ובית הכנסת . נתרשם מהעיר היפה בעלת מבנים בסגנון רנסנס, בארוק וגותי, השופעת בגני פרחים ושושנים ומשלבת ישן עם חדש. בתום הסיור נמשיך וניסע לקניון ביקאז' (Bicaz Canyon) המרהיב, נעצור על גדות "האגם האדום" - לאקו רושו. נתרשם מהסכר הגדול שנבנה על הנהר ונמשיך לעבר פיאטרה ניאמץ (Piatra Neamt) השוכנת על שיפולי הקרפטים המזרחיים, בה נשארו שרידים מתקופת הנסיך סטפן הגדול, נבקר בבית הכנסת העתיק . ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 5: סוצ'אבה (Suceava) 

היום ניסע צפונה לסוצ'אבה (Suceava) נסייר בה ונראה את שרידי ארמון הנסיך מהמאה ה-15 וכן את המצודה. נמשיך לביקור במנזרי וורונץ (Voronet)והומור (Humor), דוגמאות נהדרות של האומנויות והארכיטקטורה במולדביה במאות 15-16, מנזר וורונץ (Voronet) נבנה ע"י סטפן הגדול במאה ה-15 ועל הקירות הפנימיים ניתן לראות את תמונת "יום הדין האחרון".


יום מס' 6: יאסי (Iasi)

ניסע לכיוון צפון מזרח עד ליאסי (Iasi) בירת חבל מולדוביה שהיתה אחד המרכזים היהודיים החשובים במזרח אירופה. ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 7: יאסי (Iasi) 

ביום זה נסייר בעיר יאסי (Iasi) בה התקיימה הקהילה היהודית העתיקה ביותר במולדביה ממאה ה-15. נראה את ארמון התרבות ואת כנסיית "טריי ירארכיי" - מלאכת מחשבת של אבן חצובה. נתרשם מפארק קופו, התיאטרון הלאומי ועוד...


יום מס' 8: יאסי (Iasi)- פויאנה בראשוב (Poiana Brasov) 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת הגדול ובבית העלמין היהודי. נמשיך בנסיעה דרומה, נחלוף על פני כפרים ועיירות, יערות ושדות רחבים עד הגיענו לפויאנה בראשוב (Poiana Brasov) המכונה "פנינת הקרפטים". ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 9: טירת בראן (Bran Castle)- בראשוב (Brasov) 

ניסע לביקור בטירת בראן (Bran Castle) שנבנתה במאה ה-14 . טירתו של הנסיך דרקולה האגדי מתנשאת למרחוק על מגדליה העגולים והמחודדים. נבקר בטירה ונלמד על מעלליו של דרקולה. בתום הסיור ניסע לביקור בבראשוב (Brasov) עיר עתיקה מהמאה ה-13, נבקר בבית הכנסת העתיק ובכנסייה השחורה המפורסמת. נראה את בנין העירייה ומעליו מגדל בגובה של 58 מטר, מצודת הנפחים הנמצאת בשולי הכניסה הדרומית של העיר ועוד. ארוחת ערב ולינה.


יום 10: פרדיאל (Predeal)- סיניה (Sinaia)- בוקרשט (Bucharest) 

ניסע לפרדיאל (Predeal) השוכנת בגובה של 1100 מ' והינה העיר הגבוהה ביותר ברומניה , ומרכז ספורט החורף. נמשיך בעמק הפראחובה לסיניה(Sinaia) שקיבלה את שמה ממנזר שהוקדש להר סיני. נבקר במנזר ובארמון פלש ונמשיך לבוקרשט (Bucharest) הבירה בערב - ארוחת ערב והופעת פולקלור בבוקרשט.


יום 11: בוקרשט (Bucharest)
- תל אביב 

בבוקר נסייר בעיר. נראה את "מוזיאון הכפר" המציג בתים וריהוט מתקופות שונות ואיזורים שונים ברומניה. נצפה על האקדמיה הצבאית, נראה את בנין האסיפה הלאומית. נבקר בבית הכנסת הגדול של העיר ובגבעת בפטריארכיה ועוד... לקראת ערב, העברה לנמל התעופה ממנו נמריא בחזרה הביתה.


הטיול כולל:
* טיסות סדירות , תל אביב בוקרשט - תל אביב .
* מסי נמל והיטל בטחון
* בתי מלון בדרגת ראשונה, דרגת תיירות טובה .
* בסיס חצי פנסיון .
* כל העברות והסיורים באוטובוס תיירות ממוזג. 
* כל הסיורים לפי התוכנית כולל כניסות לאתרים.
* מדריך ישראלי בכיר
* מדריכים מקומיים באתרים בהם נדרש לפי החוק המקומי.
* קופת טיפים
* ויזה לרומניה


הטיול אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען

אז להתראות ברומניה,

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש