תמונה

סקנדינביה

11 יום - לפיורדים, עיירות דייגים, קרחונים, איים וערים וויקינגיות בסקנדינביה

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

ארמון מלוכה עטור מזרקות, בנות-ים מפורסמות,
מסורות שייט וויקינגיות עתיקות יומין, מפלי מים
ופיורדים מרהיבים, מעבורות חוויותיות, תעשיית צמר
מקומית, קרחונים, "דרכי נשרים" והעיר שטוקהולם.

תוכנית הטיול

יום מס' 1: תל אביב- קופנהאגן-

נמריא מנמל התעופה ע"ש בן גוריון בדרכנו לקופנהאגן. לאחר הנחיתה, ניסע למלון. אחרי הצהריים נצא לסיור הכרות בעיר עם מדריך הטיול. לאחר ארוחת הערב, נצא לביקור בגני טיבולי.
ארוחת ערב ולינה בקופנהאגן.


יום מס' 2: קופנהאגן-

נצא ליום סיור בעיר. נצפה בארמון אמילינבורג בו שוכנת משפחת המלוכה, נבקר את מזרקת גפיון המתארת את היווצרות האי ואת פסל בת הים הקטנה מסיפורי האגדות של הנס כריסטיאן אנדרסן. לקראת ערב ניסע לנמל ממנו נפליג במעבורת לילה לאוסלו- בירת נורבגיה.
ארוחת ערב ולינה במעבורת.


יום מס' 3: אוסלו-

בשעות הבוקר המוקדמות נגיע לנמל אוסלו ונצא לסיור בעיר שנוסדה ע"י מלכי הויקינגים באמצע המאה ה-11. נראה את מבצר וארמון אקסרהוס הניצב על צוק בולט מעל חופו של פיורד אוסלו, את בניין העיריה הבנוי בסגנון מודרני ומצופה כולו בלבנים אדומות, הקתדרלה שנחנכה בשנת1697. נבקר בפרוגנר פארק ובו פסלי ויגלאנד המתארים את מסלול חייו של האדם וכמובן נבקר במוזיאון קון טיקי.
ארוחת ערב ולינה באוסלו.


יום מס' 4: אוסלו- ברגן-

נצא מאוסלו דרך עמק הלינגדאל, נמשיך דרך העיירה הציורית גיילו, נחצה את הרי הרדנגרווידה ונגיע לתצפית על מפל המים המרהיב בוורניגפוס, הגבוה ביותר באירופה. נמשיך לאורך חופו של הרדנגפיורד, נחצה במעבורת את הפיורד האדיר, נמשיך בנסיעה לאורך הפיורד ולעת ערב נגיע לברגן.
ארוחת ערב ולינה בברגן.


יום מס' 5: ברגן-

נקום מוקדם בבוקר לראות את נמל הדייגים שוקק הפעילות, עת הדייגים חוזרים מהפלגת הלילה. נסייר בעיר ונבקר בעיר העתיקה ובבתי האנזה, נצפה בביתו של המלחין גריג, הרציף ומרכז העיר הססגוני. נעלה ברכבל לגבעת הפלויין לתצפית על העיר, נצפה במבצר העתיק ועוד.
ארוחת ערב ולינה בברגן.


יום מס' 6: ארץ הפיורדים-

נפרד מברגן ונצא צפונה ל"ארץ הפיורדים"- שטח אדיר של נופים מרהיבים, אגמים, מפלים, פיורדים, הרים, צבעי ירוק וכחול היוצרים הרמוניה מושלמת. נגיע לביקור בווס, מקום המתמחה בתעשיית הצמר, נמשיך לווגסנס ממנה נצא במעבורת לאורך הסוגנפיורד- הגדול בפיורדים של נורבגיה, נחצה את מעבר גולרפייל ונגיע למלון באזור הפיורדים.
ארוחת ערב ולינה באזור הפיורדים.


יום מס' 7: ארץ הפיורדים-

בבוקר נצא אל קרחון בריקסדאל המהווה חלק מהקרחון האדיר יוסטדאל. נגיע לקרחון בדרך נפלאה של נופים המאפיינים את האזור. את החלק האחרון של הדרך נעבור רגלית (למתקשים בהליכה, ניתן לשכור מרכבת סוסים בתשלום). בתום הסיור בקרחון, נצא לשייט של כשעה וחצי בגייראנגרפיורד, אחד מהפיורדים היפים בנורבגיה, בדרך נצפה על מפלי "שבע האחיות" ו"מפלי ההינומה" ו"צוק השטן" וכל זאת בנוף הקסום והרוגע המאפיין אזור זה.
ארוחת ערב ולינה בארץ הפיורדים.


יום מס' 8: דרך הטרולים- לילהאמר-

נעפיל ב"דרך הנשרים" המפותלת ונעלה למצפה דלסניבה כדי לצפות בנוף של הרים ופיורדים (תלוי במזג האויר). נטפס בדרך ה"טרולים" לקצהו של רומסאלדפיוד ונמשיך דרך עמק גובראנס ודרך העיירות דומבוס ואוטה לביקור במוזיאון הפתוח מייהאוגן הנמצא בלילהאמר, העיר שארחה את אולימפיאדת החורף ב-1994.
ארוחת ערב ולינה בלילהאמר.


יום מס' 9: קרלשטאד- שטוקהולם-

ביקור קצר בלילהאמר, ניסע מזרחה, נחצה את גבול נורבגיה- שבדיה, כשפנינו מועדות לעיר השוכנת בפינה הצפונית של אגם וארנן- קרלשטאד. נבקר ביקור חטוף באתרי העיר ונמשיך לשטוקהולם המורכבת מ-14 איים. נערוך סיור היכרות בעיר.
ארוחת ערב ולינה בשטוקהולם.


יום מס' 10: שטוקהולם-

יום סיור בשטוקהולם. נראה את העיר החדשה ונבקר ברובע המסחרי שלה ובית העיריה המפורסם בו נערך ערב הגרלה של מקבלי פרס נובל. נסייר בעיר העתיקה. נצפה בארמון המלוכה וחצר המשמר, נראה את כנסיית "סטור" הניצבת ע"י הככר העתיקה ביותר בעיר. נצא לבקר את אוניית התותחים "ואזה" שטבעה בהפלגה הראשונה שלה בפתחו של נמל שטוקהולם.
ארוחת ערב ולינה בשטוקהולם.


יום מס' 11: סיגטונה והביתה-

לאחר ארוחת הבוקר, נצא משטוקהולם צפונה לביקור בעיירה הציורית סיגטונה, בתום הביקור נמשיך לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. ננחת בנתב"ג בשעות הערב.

הערות:
המחיר כולל:
טיסת שכר, תל אביב- קופנהאגן- תל אביב.
כל הסיורים והעברות לפי התכנית באוטובוס חדיש וממוזג.
כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי התכנית.
בתי מלון בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה.
בסיס לינה וארוחות בוקר+ 4 ארוחות ערב בבתי המלון או במסעדות.
מדריך ישראלי בכיר.
מדריכים מקומיים לפי דרישות החוק.
מסי נמל, קופת טיפים.
המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען.
ציוד חובה:
דרכון בתוקף.
בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, כובע.

אז להתראות בפיורדים

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש