תמונה

תורכיה

9 ימים במיניבוסים וברגל לרכסי, נהרות ומורדות הרי הפונטוס, הקצ'קר והים השחור

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: נתב"ג- איסטנבול (Istanbul) -ש.ת. טרבזון (A.P.Trabzon) -סומילה (Sumelas) 

טיסה לאיסטנבול - 06:30, נחיתה באיסטנבול ב-08:45. ביקור בכנסיית הגיה סופיה, בהפודרום ובמסגד הכחול, ארוחת צהריים בשוק, והמשך לסיור בשוק המקורה של איסטנבול או יציאה לשייט על הבוספורוס, והמשך בטיסת המשך - 16:45 לשדה התעופה של העיר טרבזון (Trabzon), על גדות הים השחור, נחיתה ב-18:30 והעברה לארוחת ערב ולינה במלון ברמה גבוהה בעיר מצ'קה, למרגלות מנזר סומילה(Sumelas).


יום מס' 2: סומילה (Sumelas) - הים השחור- אוזונגול (Uzungol) 

טיפוס דרך יערות ועמק ציורי לתצפית ולביקור במנזר המבודד של סומילה (Sumelas) התלוי על בלימה. ירידה רגלית לאורך שביל נופי עד לנהר המקומי, חזרה לים השחור ונסיעה קצרה מזרחה לאורכו. טיפוס במעלה אחד העמקים המתחתרים דרומה לעבר רכסי הרי הפונטוס, והגעה לטיול רגלי קצר לאורך האגם הכלוא, א. ערב ולינה -2 לילות- על גדות האגם של העיירה אוזונגול (Uzungol).


יום מס' 3: אוזונגול (Uzungol) - ה"יילות" ההרריות- אוזונגול (Uzungol) 

הליכות בוקר רגליות סביב אגם אוזונגול (Uzungol), וטיול בין בתי הכפרים סביבו ולמרגלות היערות המקיפים את האגם. המשך לטיולים רכובים ורגליים ב"יילות" -ישובים עונתיים- הרריות, בין נופי האשוחים ופריחות הקיץ של ההרים החשופים. הליכות קצרות לאורך נחלים שוצפים, ארוחת צהריים בטבע וטיולים לאורך אגם אוזונגול והיישובים שסביבו. חזרה לארוחת ערב ולינה במלון על גדות אגם אוזונגול(Uzungol).


יום מס' 4: מעבר סואנלי (Sognali)- בייבור- נהר הצ'ורו העליון (Coruh)- איספיר (Ispir) 

נטפס במעלה הפונטוס, דרך "המדבר האלפיני" ו"יילות" מיושבות, על מנת להגיע ל"מעבר הצוענים" ההררי של סואנלי (Sognali). נרד לצידם הדרומי והמדברי של הרכסים, נצפה במצודה הביזנטית של העיירה בייבור, וניסע מזרחה בינות כפרים ונופים חקלאיים ציוריים לאורך חלקו העליון והמתון של נהר הצ'ורו (Coruh). נשוטט ונצפה באורח החיים המיוחד של חבל ארץ זה, לפני שנגיע לארוחת ערב ולינה בבונגלוס על נהר הצ'ורו (Coruh), בשולי העיירה איספיר (Ispir).


יום מס' 5: נהר הצ'ורו (Coruh)- מעבר אוביטאג (Ovidagi)- הים השחור 

נסיעה ועצירות לטיולים רגליים במורד חלקו הקניוני של נהר הצ'ורו (Coruh) -"מדבר בצל גשם". חזרה לעיירה איספיר (Ispir) טיפוס למעבר ההרים אוביטאג -Ovidagi שבגובה 2,600 מ' מעפה"י, וירידה חזרה לעברו השני הגשום, עם התישבויות הקייץ שלמרגלותיו - ה"יילות". ביקור בכפר עם מסגד עץ עתיק, והגעה לרחצה בים - אם תנאי מזג האוויר יאפשרו, לארוחת ערב וללינה במלון באחת העיירות לאורך הים השחור.


יום מס' 6: הים השחור - צ'מלי-המשין (Camli Hemsin) - זיל קלה- איידר (Ayder)

נסיעה קצרה לאורך הים השחור, וכניסה בנסיעה דרומה לעמק העולה לעיירה צ'מלי-המשין(Camli Hemsin). עצירה על נוף פסטורלי מעל גשר אבן עתיק מעל הנהר, וטיול רגלי בינות למטעי התה דרך המדרונות התלולים. ארוחת צהרים, והמשך לשיטוט רגלי בתוך כפר של בתי עץ ואוכלוסייה מבודדת, ולתצפית עלמצודת זיל קלה המבודדת. טיפוס בעמק פיורינה על מנת להגיע לארוחת ערב ולינה -2 לילות- בכפר ההררי איידר(Ayder).


יום מס' 7+8: איידר (Ayder) - קצ'קר (Kackar) - איידר (Ayder)

עליה מוקדמת בעזרת המיניבוסים לפסגות רכס הקצ'קר (Kackar), וטיול רגלי עם ארוחת בוקר בשטח בינות לכפרי ההרים והאגמים הכלואים. טיולים רגליים במורד הנחלים השוצפים, וחזרה לארוחת צהרים בכפר איידר. אפשרות, למעונינים בלבד, לטיול רגלי לאורך נחל שוצף, ורחצה במעיינות הטרמיים של איידר. א. ערב ולינה באיידר (Ayder).


יום מס' 9: איידר (Ayder) - זיל קלה- טרבזון (Trabzon)- איסטנבול- תל אביב 

המשך טיולים רגליים למרגלות הקצ'קר (Kackar). התחלת נסיעה לכיוון הים השחור, עצירה לתה של אחה"צ על גדות הנהר, והגעה לארוחת ערב מסיימת בעיר טרבזון (Trabzon) על גדות הים השחור.טיסת ערב מטרבזון 19:25-- דרך איסטנבול חזור לתל אביב, נחיתה 02:05 למחרת.

הערות:
* טיסות סדירות של "תורכיש איירליין" דרך איסטנבול.
* המלונות הינם בתנאים משתנים, החל מבונגלוס על הנהר, דרך מלונות עץ בהרים, לפי בחירת החברה.
* הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון.
* מספר המקומות מוגבל ל-26.
ציוד חובה:
* דרכון בתוקף 6 חודשים קדימה.
* ציוד לגשם, נעלי הליכה ונעליים להחלפה, בגד ים, מידנית, כובע.

אז להתראות בתורכיה,

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש