תורכיה
15 יום -מזרח תורכיה מקיף, מורדות הפונטוס והקצ'קר
תוכנית הטיול
יום מס' 1: נתב"ג- איסטנבול (Istanbul)- מלטיה (Malatya)
יום מס' 2: קרה-קוש (Kara Kus)- נמרוד דאג' (Namrud Dagi)- אדיימן (Adiyaman)
יום מס' 3: סכר הפרת- חרן (Harran)- אורפה (Urfa)
נחצה את נהר הפרת, ונבקר בסכר הגדול על הנהר. נגיע לאורפה (Urfa), נסייר בעיר, בבריכת אברהם, במצודה, בשוק המקורה-הבזאר ונצא לביקור בתל חרן, במדרסה הקדומה בעולם המוסלמי, ובמצודה שעל התל. נחזור לארוחת ערב ולינה באורפה (Urfa).
יום מס' 4: מרדין (Mardin)- "ארץ אלף המנזרים" (Tur Abdin)- מדיית (Midyat)-חסן כיף(Hasankeyf)- בטמן (Batman)
יום מס' 5: טטואן (Tatvan)- נמרוד דאג (Namrud Dagi)- אחלט (Ahlat)
יום מס' 6: חוסב (Hosab Kalesi) - צ'אוסטפה (Chaustepe)- טושפה (Tuspa)- ואן (Van)
יום מס' 7: דוגובייזיד (Dogubayzit)-ארמון איסיק פשה (Ishak Pasa)
יום מס' 8: אידיר (Igdir)- טוז'לוצה (Tuzluca)-קרס (Kars)- אני (Ani)
יום מס' 9: ארפצ'י (Arpacay)- אקשט (Actch)- ארדהן (Ardahan)- שבשט (Savsat)-קרהגול(Karagol)- טבטי (Tbeti)- ארטווין (Artvin)
יום מס' 10: נהר הצ'ורו (Coruh)- הים השחור
לאחר טיול רגלי בעיירה ארטווין, נצא דרומה במעלה הנהר ככל שהזמן יאפשר, ולאחר מכן צפונה לאורך חלקו התחתון של נהר הצ'ורו (Coruh), ולאורך חופי הים השחור. נחווה את הים השחור, כולל רחצה, ונגיע לארוחת ערב ולינה במלון על הים השחור.
יום מס' 11: הים השחור - צ'מלי- המשין (Camli Hemsin) - זיל קלה- איידר- (Ayder)
נסיעה קצרה לאורך הים השחור, וכניסה בנסיעה דרומה לעמק העולה לעיירה צ'מלי-המשין (Camli Hemsin). עצירה על נוף פסטורלי מעל גשר אבן עתיק מעל הנהר, וטיול רגלי בינות למטעי התה דרך המדרונות התלולים. המשך לשיטוט רגלי בתוך כפר של בתי עץ ואוכלוסייה מבודדת, ולתצפית על מצודת זיל קלה המבודדת. טיפוס בעמק פיורינה על מנת להגיע לארוחת ערב ולינה -2 לילות- בכפר ההררי איידר (Atder).
יום מס' 12: איידר (Ayder) - קצ'קר (Kackar) - איידר (Ayder)
עליה מוקדמת בעזרת המיניבוסים לפסגות רכס הקצ'קר - (Kackar), וטיול רגלי עם ארוחת בוקר בשטח בינות לכפרי ההרים והאגמים הכלואים. טיולים רגליים במורד הנחלים השוצפים, וחזרה לארוחת צהרים בכפר איידר. אפשרות, למעוניינים בלבד, לטיול רגלי לאורך נחל שוצף, ורחצה במעיינות הטרמיים של איידר. א. ערב ולינה באיידר - Ayder.
יום מס' 13: קצ'קר (Kackar Dagi)- אוזונגל (Uzungol)
נעלה שוב עם בוקר ברכבי טרנזיט לתצפית על רכס הקצ'קר (Kackar Dagi) ובשעות הצהרים נשוטט ביינות לקוטפות התה, ונרד חזרה לים השחור, משם נטפס במעלה אחד העמקים המתחתרים דרומה לעבר רכסי הרי הפונטוס, ונגיע לטיול רגלי קצר לאורך האגם הכלוא, א. ערב ולינה -2 לילות- על גדות האגם של העיירה אוזונגול (Uzungol).
יום מס' 14: אוזונגול (Uzungol) - ה"יילות" ההרריות- אוזונגול (Uzungol)
הליכות בוקר רגליות סביב אגם אוזונגול (Uzungol), וטיול בין בתי הכפרים סביבו ולמרגלות היערות המקיפים את האגם. המשך לטיולים רכובים ורגליים ב"יילות" -ישובים עונתיים- הרריות, בין נופי האשוחים ופריחות הקיץ של ההרים החשופים. הליכות קצרות לאורך נחלים שוצפים, ארוחת צהריים בטבע וטיולים לאורך אגם אוזונגול והיישובים שסביבו. חזרה לארוחת ערב ולינה במלון על גדות אגם אוזונגול (Uzungol).
יום מס' 15: אוזנגול (Uzungol)-סומלה (Sumelas)- טרבזון (Trabzon)- תל אביב
נסיעה עם בוקר לעבר העיר טרבזון (Trabzon), ומשם לעבר מנזר סומלה (Sumelas), מנזר יווני אורתודוכסי שהיה מיושב עד ראשית המאה ה-20, שיסודו מיוחס לקיסר הביזנטי תיאודוסיוס -מאה 4 לספירה. חזרה לארוחת ערב מסיימת מוקדמת בעיר טרבזון (Trabzon), ומשם הגעה לשדה התעופה לטיסה ב-19:25 לאיסטנבול, נחיתה ב-21:15, והמשך ב-23:55, נחיתה בתל אביב
ב-02:05 ביום מס' 16.
הערות:
* טיסות סדירות תל אביב - מלטיה, טרבזון - תל אביב , דרך איסטנבול.
* בתי מלון דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה, למעט המלונות בעמקי הים השחור - מלונות הרים בסיסיים עם שרותים ומקלחות צמודים.
* בסיס חצי פנסיון.
* כל העברות והסיורים באוטובוס תיירות חדיש וממוזג.
* טרנזיטים לפי התוכנית (מיום מס 10 עד יום 15 ).
* כל הסיורים לפי התוכנית כולל כניסות לאתרים.
* מדריך ישראלי בכיר.
* מלווה/מדריך מקומי צמוד.
* מסי גבול ובטחון.
* "טיפים" לנותני שירותים בתורכיה.
ציוד חובה:
* דרכון בתוקף 6 חודשים קדימה
* בגד ים, מידנית, נעלי הליכה, כובע וציוד לגשם.
אז להתראות בתורכיה