תמונה

תורכיה

15 יום - למחילות, מאוזוליאומים, מסגדים, היפודרומים וקניונים בחצייה המערבי של "אסיה הקטנה"

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

הדרכה איכותית דרך חציבות בפטריות טוף,
שרידי תרבויות מפוארות וטבע רב פנים,
התבוננות באוצרות שושלות מפוארות ובמקדשי
אלים רבי עצמה, טיפוס לנופים קארסטים מחורצים
וכניסה לעולמם החמרי והרוחני של אוכלוסיה ייחודית.

תוכנית הטיול

יום מס' 1: תל אביב- אנטליה-

ניפגש בנתב"ג ונמריא לאנטליה. נצא מזרחה לכיוון סידה. העברה לבית המלון.
ארוחת ערב ולינה בסידה.


יום מס' 2: קוניה- סולטאן האני- אקסראי-

נעפיל בדרך נופית יפה עתירת נופים וצמחיה מגוונת ביניהם עצי ארזים מרשימים, נגיע לקוניה המשמשת כמרכז הדתי של "הדרוישים המרקדים", נבקר במסגד במקום, נמשיך לביקור בחאן העתיק של סולטן האני ונגיע
ללינה וארוחת ערב בקוניה או באקסראי.


יום מס' 3: קפדוקיה-

נמשיך מזרחה לאזור קפדוקיה. בדרך נסטה לסיור רגלי וביקור באחד מהקניונים המרשימים באיזור- קניון האיחלרה. נמשיך לביקור בעיר התת קרקעית קאימקלי, בה מצאו מסתור הנוצרים הקדמונים.
ארוחת ערב ולינה באיזור.


יום מס' 4: קפדוקיה-

את היום נקדיש לביקור באחד מהמקומות המרתקים בעולם, מוזיאון נפלא "פרי עמלם " של כוחות הטבע. תצורות נוף מוזרות ומעניינות שהטבע עיצב בסלע המקומי ואשר חלקו משמש כמגורי אנשים עד עצם היום. נבקר באבנוס, כפרם של עושי הקדרות, בעמק הזלבה והגרמה ונעפיל למרומי אוצ'היסר לתצפית על העמק.
ארוחת ערב ולינה באיזור.


יום מס' 5: אנקרה-

נעזוב את קפדוקיה ופנינו צפונה לבירת תורכיה- אנקרה. נבקר במאוזוליאום של אתא תורק מייסד הרפובליקה התורכית ואביה הרוחני של תורכיה המודרנית. נבקר במוזיאון לתרבויות אנטוליה, מוזיאון מעניין המציג את ההיסטוריה רבת התהפוכות של חבל ארץ זה. נעלה למצודת העיר לתצפית יפה על העיר.
ארוחת ערב ולינה באנקרה.


יום מס' 6: אגם אבנט- איסטנבול-

נצא מאנקרה ופנינו מערבה, נגיע לאגם אבנט, אגם קטן ה"חבוק" הרים עטורי יערות אשוח סביב סביב, נטייל סביב האגם ונמשיך בנסיעה מערבה לאיסטנבול. נעלה לתצפית ממגדל גלאטה.
לינה באיסטנבול.


יום מס' 7: איסטנבול- 

יום סיור בעיר האקזוטית. נבקר בהיפודרום, במסגד הכחול וכנסיית איה סופיה המרהיבה, במסגד סוליימן, גדול מסגדי העיר, במאגרי המים של ירבטאן וכמובן בארמון טופקאפי שהיה ארמון הסולטאנים והמכיל בתוכו את אוצרות האימפריה העותמנית.
לינה באיסטנבול.


יום מס' 8: מיצרי הבוספורוס- איסטנבול-

בבוקר נצא לשייט במיצרי הבוספורוס, כמעט עד מוצאם לים השחור, המיצר מפריד בין אירופה לאסיה ולאורך הגדות בשני עברי המיצר, נוכל לצפות בארמונות מקסימים ונופים יפים. בשעת צהריים נחזור לאיסטנבול ונצא לשוטט בבזאר הגדול.
לינה באיסטנבול.


יום מס' 9: בורסה-

נעזוב את איסטנבול, נחצה את ים השיש (ים מרמרה) בשייט לעיר יאלובה ונמשיך לבורסה, בירתם של השליטים העותומנים. נעפיל ברכבל למרומי האולו דאג הוא האולימפוס המיתולוגי לפי מסורת תושבי האזור. נמשיך לביקור בבורסה, נבקר במסגד הירוק ובבזארים הצבעוניים של העיר.
ארוחת ערב ולינה בבורסה.


יום מס' 10: פרגמון- איזמיר-

נצא מערבה לביקור באחת מהערים החשובות בעולם העתיר- פרגמון. נבקר באתר המרשים כולל האסקלפיון שהיה בית החולים לחולי נפש. נמשיך לאיזמיר, נעלה לתצפית של העיר והנמל מקאדיפה קאלה ובמידה ויתאפשר, נבקר בבית הכנסת במקום.
ארוחת ערב ולינה באיזמיר.


יום מס' 11: אפסוס- קושאדאסי-

נצא מערבה לביקור באחת מהערים הרומיות השמורות ביותר. הביקור באתר זה יתן לנו את התחושה כאילו עברנו "במנהרת זמן" לתקופה הרומית. נסייר באתר ונצפה במבנים הרבים שנשתמרו בו ובתיאטרון המרשים. בתום הסיור נמשיך לעיירת הנופש היפה קושאדאסי.
ארוחת ערב ולינה בקושאדאסי.


יום מס' 12: פאמוקאלה-

נצא מזרחה לאורך עמק המנדרס ונגיע בשעות הצהריים לפאמוקאלה. נבקר באתר המדהים של מפלים לבנים מאונים "הנשפכים" לתוך בריכות שסותתו ע"י הטבע, נמשיך ונבקר בנקרופוליס האדיר הנמצא בסמוך לאתר.
ארוחת ערב ולינה בפאמוקאלה.


יום מס' 13: טרמסוס- אנטליה-

ואנו מתחילים "לרדת" חזרה לאזור חופי הים התיכון, נעצור לביקור באחד מהאתרים הארכיאולוגים המרשימים בתורכיה- טרמסוס. עיר רומית הנמצאת על פסגת הר ואשר צופה על נופים מדהימים, עיר אשר אבדה בשלל הצמחיה העותר אותה ונתגלתה לפני מספר שנים. בתום הביקור באתר, נמשיך עיר הנופש אנטליה.
ארוחת ערב ולינה באנטליה.


יום מס' 14: אספנדוס- מעלה הטאורוס- סלגה- נהר הקופרלו- אנטליה-

נצא לסיור בעיר העתיקה ובתיאטרון הרומי השמור בעולם באספנדוס. נמשיך דרך אמות המים המשוכללות של העיר במעלה הטאורוס דרך נופי "עלמות" ויערות טבעיים לשרידי העיר הרומית העתיקה סלגה. נשוטט בכפר המיוחד הממוקם בין שרידי העיר הרומית, ונצא לטיול רגלי קצר לאורך הנביעות של הנהר. לקראת ערב נחזור לאנטליה.
ארוחת ערב ולינה באנטליה.


יום מס' 15: אנטליה והביתה-

האוטובוס יעמוד לרשותינו לצורך ביקורים נוספים עד העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

הערות:
הטיסות הינן טיסות סדירות של "אל-על" או "תורכיש".
הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
ציוד חובה:
דרכון בתוקף.
בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, נעלי הליכה במים, כובע.

אז להתראות בתורכיה

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש