תמונה

פורטוגל

10 ימים - למצודות וארמונות מפוארים, בתי כנסת עתיקים ומפרצים נידחים במעצמה הימית לשעבר-פורטוגל

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

הדרכה איכותית דרך יערות אלוני שעם ואתרים
פרה היסטוריים, שייט לאיים מבוצרים באוקיינוס האטלנטי,
כפרים ציוריים הטובלים בגפנים ויקבי יין.
ביקור במנזרים, בארמונות ובתצפיות מרהיבות

תוכנית הטיול

יום מס' 1: טיסה לפורטו - פורטו -  

לאחר נחיתה בפורטו נצא לטיול רגלי בפארקים, ברחובות ובכנסיות של העיר. נבקר בתחנת הרכבת, במגדל קלריגוס ובקתדרלה, ונשוטט על שפת נהר הדוורו. נסיים בביקור באחד ממרתפי יין הפורט שלאורך חופו הדרומי של הנהר, לא נוותר, כמובן, על הטעימה.
נגיע לארוחת ערב ולינה במלון במרכז העיר, הצופה על חלקה העתיק (2 לילות).


יום מס' 2 : פורטו - בראגה - בום ג'סוס דל מונטה - פורטו -  

נצא לשייט קצר תחת הגשרים על נהר הדוורו, ונמשיך לשוק העיר ולכיכר הראשית. לאחר שוטטות עצמית נצא לא. צהרים קלה על גדות האוקיינוס האטלנטי, בשפכו של נהר הדוורו ונמשיך לעיר הדתית בראגה לביקור וסיור רגלי במרכזה. נבקר בקתדרלה של העיר ומשם נעלה לפסגה בלב החורש הטבעי לתצפית מרהיבה מהר בום ג'סוס מונטה (ישו הטוב של ההר).
נחזור עם ערב לארוחה בעיר. לינה במלון בפורטו.


יום מס' 3 : עמק הדוורו - בלמונטה - הרי הסרה דה אסטרלה -  

נסייר במשך היום בעמק הדוורו, הוא עמק היין של פורטוגל. מכאן יצא יין הפורט המפורסם דרך הנהר אל האוקיינוס, ואחרי תחנה והתיישנות בעיר פורטו המשיך לאנגליה. נבקר בחוות היין וביקבים, ננסה "לתפוס" סירות דייגים קטנות לשייט קצר על הנהר וניסע מזרחה ברכבת בשולי קטע אטרקטיבי שלו. לאחר ארוחת צהרים קלה נמשיך דרומה לאורך "ציר המצודות" הצופות דוממות על גבול ספרד בנוף פראי, נעבור בשולי העיר הגבוהה גרדה ונגיע אחר הצהריים לביקור בבית הכנסת "בית אליהו" בבלמונטה, שבה קהילה של אנוסים אשר חזרו לאחרונה ליהדות.
נטפס לארוחת ערב ולינה בפוסאדה בהרי הסרה דה אסטרלה, הנושקים ל- 2,000 מטר מעל פני הים. 


יום מס' 4: הרי הסרה דה אסטרלה - האגם הסכור - קואימברה- בוסאקו - 

נתחיל את היום בטיול רגלי באזור האגם הסכור על פסגת הרי הסרה דה אסטרלה. נרד מההרים לעיר המרתקת קואימברה, ובה האוניברסיטה המפורסמת שהוקמה במאה ה- 13 ע"י המלך דיניס, ובספריתה הבארוקית מהמאה ה- 18, על כחצי מליון ספריה שנכתבו ע"י גדולי האומה- נווטים,ספנים, אנשי רוח, ציבור ותרבות מעברה של פורטוגל. לאחר ארוחת צהרים קלה נגיע ליער בוסאקו, שם נטייל בינות למעלה מ- 700 עצים שהשתמרו במקום והצליחו לחמוק משרפות במשך מאות בשנים. בלב היער ארמון צייד מפואר שבנייתו הסתיימה בסוף המאה הנוכחית והוא בנוי כאחוזת פאר.
נסעד ונלון בארמון בוסאקו, כאחד המלכים.


יום מס' 5 : קואימברה - קסטלו דה וידה - מרבאו - וילה רוסה - 

את חלקו הראשון של היום נבלה בעיר המרתקת קואימברה ובה האוניברסיטה המפורסמת שהוקמה במאה ה- 13 ע"י המלך דיניס, בספרייתה הבארוקית מהמאה ה - 18, על כחצי מיליון ספריה שנכתבו ע"י גדולי האומה - נווטים, ספנים, אנשי רוח, ציבור ותרבות מעברה של פורטוגל. לאחר א. צהריים קלה נדרים ונסע שוב לשולי המדבר בקרבת הגבול הספרדי, כדי לסייר בעיירה הציורית קסטלו דה- וידה, וב"קן הנשרים" הנישא מרבאו.
נרד לארוחת ערב ולינה במבצר עתיק שהפך לפוסאדה מפוארת - וילה רוסה.


יום מס' 6 : טומר - פטימה - בטלהא - ס. סדרו דה מנואל - נזרה - ס. מרטינו דה פורטו -

נחזור מערבה לאורך יערות שעם ונהר הריו טג'ו לביקור במצודה הטמפלרית וגניה בעיר טומר. נבקר בבית הכנסת הקטן, נאכל ארוחת צהריים בשולי האגם הקטן של העיר ונמשיך לביקור בפטימה - אתר עליה לרגל מהחשובים בעולם הקתולי, בו התגלתה מריה לעיני שלשת ילדיה. נבקר במנזר הגותי המדהים בבטלהא, ונגיע לתצפית על צוקים דרמטיים על חוף האוקיינוס בעיירה ס. פדרו דה מנואל. נמשיך דרך עיירת הנופש נזרה ולעת ערב נגיע לארוחת ערב במלון בעיירת החוף ס. מרטינו דה פורטו (2 לילות).


יום מס' 7 : פנישה - ברלינגה - אלקובסה - ס. מרטינו דה פורטו -  

נבקר עם בוקר בנמל הדייגים בחצי האי פנישה, ונשוט בין צוקים ואיים לאי ברלינגה, לבילוי בחופיו ולסיור. נחזור בשעות אחה"צ המוקדמות, וננסה את שיפודי הדגים ופירות הים בפנישה. נמשיך לביקור קצר במנזר אלקובסה, בו קבורים פדרו ואינז,
ומשם לארוחת ערב ולינה במלון.


יום מס' 8: אובידוש - מפרה - סינטרה - 

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת ורחצה בים, נשוטט בעיירה הציורית אובידוש. נמשיך דרומה לא. צהריים ותצפית על הארמון הענק של מפרה ונגיע דרך נוף כפרי משובץ בתחנות רוח לעיר הנופש סינטרה, נצא לטיול רגלי על ההרים מעל סינטרה, ונבקר בארמון הקיט מהמהאה ה- 19 פאלצו דה פאנה, ובמצודת המאורים שעל הפיסגה הצופה על העיר, נבקר גם בארמון המלכות של העיר.
ארוחת ערב ולינה במלון בסינטרה, בתוך ציור ... 


יום מס' 9 : סינטרה - אזנהאס דו מאר - קאבו דה רוקה - קסקייס- ליסבון - 

נצא מערבה לא. צהריים קלה בכפר אזנהאס דו - מאר (אם הזמן יאפשר), הנעטף ע"י צוק, ולתצפית מהנקודה המערבית ביותר באירופה המגדלור על המצוק של קאבו דה רוקה. נמשיך בנסיעה לאורך החוף דרך עיירת הנופש קסקייס, ונגיע בשעות אחה"צ לליסבון, לסיור מקיף בעיר,בכיכרות, ברובע אלפמה, במצודה ועוד.
ארוחת ערב מסיימת ולינה במלון בליסבון.


יום מס' 10 : ליסבון- בן גוריון. 

נבקר בכמה מאתריה החשובים של הבירה בשכונת בלם (בית לחם) - מנזר סנט ג'ירונימו, מצבת המגלים ומגדל בלם. נמשיך לשדה התעופה בליסבון לטיסה חזור הביתה.

הערות:
הטיסות הינן טיסות סדירות של "סוויס-אייר" דרך ציריך, ומשם לפורטו (הלוך) ומליסבון (חזור).
הלינות הינם ב"פסאדות" ( רשת מלונות 3-4* במבנים עתיקים ), ובמלונות *3, *4, *5.
הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) ואינם כוללים את עלות השתייה בארוחות.
ציוד חובה:
דרכון בתוקף 
בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, כובע.

אז להתראות בפורטוגל 

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש