תמונה

מצרים

8 ימים - לפירמידות, למקדשים עתיקים מראשית התרבות האנושית ולנילוס

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

הדרכה איכותית דרך החיים והמוות של הפרעונים
הגדולים, סכר אסואן ושייט בפלוקות על הנילוס,
העיר התוססת קהיר, הספינכס והפירמידות בגיזה,
האוצרות המדהימים במוזיאון הארכיאולוגי, והנילוס

תוכנית הטיול

יום מס' 1: קהיר-

נעלה על טיסת ערב לקהיר, בהתאם לשעת הנחיתה ובמידה והזמן יאפשר, נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר.
ארוחת ערב ולינה בקהיר.


יום מס' 2: ממפיס- סקארה- פירמידות גיזה- 

בבוקר נצא לביקור בממפיס- בירתה הקדומה של מצרים, נצפה במעט השרידים שנותרו מעיר זו ובתום הביקור נצא לסקארה, הנקרופוליס של ממפיס. נבקר בפירמידת המדרגות של צ'וסר, בפירמידת אונאס ובחלק מהקברים המרשימים שבמקום, ביניהם קבר מררוקה ופתח חותפ, שבציורי הקיר שבהם נוכל לחוות את חיי היומיום במצרים העתיקה. נמשיך לביקור בפירמידות גיזה ובספינכס הגדול והעברה לתחנת הרכבת.
ארוחת ערב ולינה בתאים זוגיים ברכבת לילה ללוקסור.


יום מס' 3: לוקסור- גדה מערבית-

עם הגעה ללוקסור, נחצה את הנילוס לגדה המערבית ונצא לביקור בעמק המלכים. נבקר בקברו של תות אנך אמון וכן בקברם של גדולי מלכי מצרים, רעמסס ה-2, תחותימס ה-3 וסתי ה-1, נמשיך לביקור בדיר אל בחרי, למקדשה של המלכה חצ'פסות, נבקר בקברי האצילים, קבר נחת ומנה, קבר אוסרח'ת וקבר סנופר, במדינת האבו וברעמסאום- מקדשו של רעמסס ה-2וכן, עמודי ממנון, השריד שנותר ממקדשו של אמנחוטפ ה-3.
ארוחת ערב ולינה בלוקסור.


יום מס' 4: לוקסור- גדה מזרחית- 

את היום נקדיש לשני המקדשים הגדולים בלוקסור, מקדש קרנק- לו נקדיש את מרבית הזמן ובו נבקר באולם העמודים הנחשב לאחד משבעת פלאי עולם וכמובן ביתר אולמותיו ואגפיו של מקדש אדיר זה ביניהם, פביליון שנוסרת והקפלה האדומה. אחה"צ, נבקר במקדש לוקסור, הצנוע יותר במימדיו אך מעניין ביותר באתריו.
ארוחת ערב ולינה בלוקסור.


יום מס' 5: אדפו- קום אומבו- אסואן-

בבוקר נשלים את הביקור בגדה המערבית. נעזוב את לוקסור ונצא דרומה לאורכו של עמק הנילוס לביקור במקדש הורוס באדפו, השמור בהיכלות מצרים, מקדש מפואר מהתקופה הפתולומאית, בין היתר נצפה בקרב המיתולוגי בין הורוס לסת, בתום הביקור נמשיך דרומה למקדש קום אומבו שהוקדש לאלים הורוס וסובק, בין היתר נראה כאן את לוח השנה וכן כלים רפואיים. נמשיך לאסואן.
ארוחת ערב ולינה באסואן.


יום מס' 6: אסואן-

בבוקר נצא לבקר בסכר הגבוה של אסואן, מפעל בנייה אדיר מימדים של הסובייטים שנעשה בתקופתו של נאצר ואשר נועד לאגום את מי הנילוס ולווסת את זרימתו לאורך השנה, נחלוף על פני הסכר הישן ונעצור לביקור במכרות הגרניט שם נראה את האובליסק הבלתי גמור. נצא לסיור בפלוקות על הנילוס, נבקר באי אלפנטינה עליו נמצאים שרידי ייב, נמשיך לביקור בגן הבוטני של קיצ'נר הנמצא על גבי אי. אם יספיק הזמן, ניסע לביקור במחצבות המודרניות ליד שלאלה.
ארוחת ערב ולינה בתאים זוגיים ברכבת לילה לקהיר.


יום מס' 7: קהיר העתיקה- 

נגיע לקהיר ונצא לסיור בקהיר העתיקה. נבקר בבית הכנסת העתיק ושרידי הרובע היהודי, נבקר בכנסיית סנט ברברה, נבקר במסגד אחמד א. טולון, נמשיך לביקור במצודה של קהיר ובמסגד מוחמד עלי המפואר הנמצא במצודה. נשוטט בסמטאות של חאן אל חלילי, ונבקר במסגדי סולטאן חסאן וריפעיה.
ארוחת ערב ולינה בקהיר.


יום מס' 8: קהיר- המוזיאון המצרי- תל אביב-

השלמות סיורים בקהיר. בצהריים, נצא לביקור במוזיאון המצרי שבו, בין היתר, נצפה בתצוגה של הממצאים מקברו של תות אנך אמון. בערב, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

הערות:
המשתתפים בסיור לאבו סימבל, הטיסה והסיור במקום יתקיימו ביום מס' 5 עם הגעה לאסואן ו/או ביום מס' 6 בשעות הבוקר ובהתאם לכך יתכנו שינויים קלים בלוח הזמנים של הביקורים המתוכננים באסואן.
טיסות סדירות  של "אל-על" או 
לינה בבתי מלון ברמה גבוהה- 4 או 5 כוכבים.
הכלכלה:  בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב), ואינם כוללים תוספת לשתיה.
הלינה ברכבת לילה הינה בתאים זוגיים, אין אפשרות ליחיד בתא.
מחיר הטיול לאבו סימבל הכולל העברות, טיסות, דמי כניסה לאתר יוחשב בנפרד.

אז להתראות בפירמידות

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש