תמונה

מלטה

7 ימים - למבצרים, חומות, כנסיות עתיקות, שרידי אבירים ומערות באי מלטה

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

הדרכה איכותית דרך החיים של אבירי ימי הביניים,
סיורים על חומות מבוצרות ובכפרים עתיקים,
שייט לאי מבודד ולמערה טבעית כחולה
ובילוי בעיר ייחודית של אי אסטרטגי חשוב.

תוכנית הטיול

יום מס' 1: תל אביב- וולטה- המפרץ הגדול- 

נצא בטיסה לוולטה בירת מלטה. מחציתו הראשונה של היום תוקדש ל"מפרץ הגדול" אחד הנמלים הטובים הטבעיים באגן הים התיכון. נשוט ונצפה על וולטה והערים הסמוכות אשר הוקמו בקרבתה. נראה את הביצורים המרשימים השמורים היטב ונתפעל מיופיים והיקפם של המגדלים, החומות ודרכי הגישה- כל אלה מציגים את אחד המערכים המרתקים מבין הביצורים שנבנו אי פעם באירופה. רק המבט מן הים מאפשר להעריך נכונה את המאמץ העצום שהושקע בהקמתם. אחה"צ נמשיך לסייר ברחובותיה של וולטה, נראה את הקתדרלה המרשימה ואת תיאטרון מאנול (MANOL THEATER) אשר הוקם במאה ה-18 ושוחזר באופן נפלא בשנים האחרונות.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 2: וולטה- 

סיורנו במלטה מתחיל בוולטה (VALLETTA), בירתה של הרפובליקה הזעירה. נסייר בעיר המתוכננת היטב, הבנויה כולה אבן מקומית זהובה. נראה את חומותיה ומגדליה האיתנים, נצפה על המפרצים, המזחים ואתרי העגינה. לפנה"צ נבקר במוזיאון הארכיאולוגי הלאומי, הממוקם בבניין הסטורי מעניין, אשר נבנה במאה ה-16 עבור האבירים מפרובנס (PROVANCE). בהמשך נבקר גם בארמון נוסף, מטהו של אבי מסדר (PALACE OF THE GRAND MASTER ST.JOHN). בין האולמות הרבים נראה גם את בית הנשק ובו אוסף מרתק של כלי מלחמה, רובם מתקופת "המצור הגדול" של הטורקים (1565). אחה"צ נמשיך בסיור לעבר מבצר אלמו הקדוש (FORT ST.ELMO) ובו נראה מוזיאון המתעד את העמידה האיתנה של מלטה בהפצצות הגרמנים במלחמת העולם השניה. נצפה במופע אור קולי (MALTA EXPERIENCE), המציג באופן מרשים את ההיסטוריה של האי, החל מהתקופות הפרה היסטוריות וכלה במלחמת העולם השנייה.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 3: וולטה- סליימה- 

יום זה יוקדש להכרת הביצורים היבשתיים של וולטה. מערך מרשים של חפירים, חומות ושערים אשר הפרידו בין וולטה ופלוריאנה הסמוכה לוולטה ואשר נבנתה במאה ה-18 ממערב לוולטה. אחה"צ נסייר בסלימה (SLEIMA) עיירת נופש הסמוכה לוולטה, בה מתרכזים חיי הלילה של מלטה. בתי הקפה והמסעדות ממוקמים ברחובות ציוריים ובאזור החוף.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 4: פאולה- טרקסיאם- המערה הכחולה- 

בבוקר נצא את וולטה לכוון דרום מזרח, דרך עיירה בשם פאולה (PAOLA), בקרבתה נמצא היפוגאום חאל ספיליאני (HAL SAFILIENI HYPOGEUM), מערך של מנהרות תת-קרקעיות, אחד האתרים הפרהיסטוריים הייחודיים של מלטה. האתר שימש לקבורה בתקופת הברונזה ונתגלו בו ממצאים חשובים הקשורים בקבורה ובפולחן המתים, הם מוצגים במוזיאון המקומי (נכון להיום האתר סגור לשיפוצים). בהמשך היום נבקר בטרקסיאם (TRAXIEM) הסמוכה לפאולה ובה נראה את אחד המקדשים הפרה-היסטוריים המפורסמים של מלטה. זהו מוניומנט בנוי גושי סלע ענקיים (MEGALITHIC MONUMENT) שבאופן בנייתו, גדלו ותוכניתו, אין לו אח ורע בתרבויות הפרהיסטוריות באירופה ובאגן הים התיכון. אחה"צ נמשיך דרך עיירת הדייגים של מארסקסלוק לחופו הדרומי של האי, לאחד מאתרי הנוף הידועים של מלטה והוא "המערה הכחולה" (THE BLUE GROTTO). חופו של האי באזור זה עשוי צוקים לבנים, היורדים בתלילות רבה אל הים ויוצרים מפרצונים טבעיים שובי עין ביופיים. אם מזג האויר ומצב הים יאפשרו זאת, נשוט אל "המערה הכחולה" בסירה, חוויה שאסור לוותר עליה.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 5: מוסטה- מדינה- רבת- 

נצא בבוקר מוולטה בדרכנו למרכז האי, לעבר מוסטה (MOSTA), בה נבקר כנסייה ייחודית ויוצאת דופן בעיצובה. הכנסייה ע"ש מרים (ST.MARY), עוצבה במבנה עגול ולו כיפת אבן הגדולה מסוגה (נבנתה בין השנים 1833-1830). בשעות הצהריים ואחה"צ המוקדמות נבקר במדינה (M'DINA), בירתה העתיקה של מלטה וברבת (RABAT)הסמוכה. נבקר במוזיאון הלאומי הממוקם בשרידי וילה רומית ונבקר במערכת קבורה תת-קרקעית, אף היא מהתקופה הרומית, אך את רוב שעות היום נקדיש לסיור ברחובותיה וחומותיה של מדינה, בירתה של מלטה בטרם הקמתה של וולטה. העיר הקטנה נשתמרה על בנייניה, חומותיה, ככרותיה וכנסיותיה. על אף היותה אתר היסטורי, תושביה מנהלים בה את חיי היומיום הרגילים. מדינה ממוקמת על גבעה רמה ממנה נשקף נוף עוצר נשימה של האי כולו.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 6: האי גוזו- ויקטוריה- קסארה- 

בשעות הבוקר נצא מוולטה ונגיע לקצהו המערבי של האי (MARFA POINT), שם נעלה על המעבורת ונפליג (פחות ממחצית השעה) לאי גוזו (GOZO), הסמוך למלטה. את שעות הבוקר והצהריים נקדיש לסיור ברחובותיה המפותלים והציוריים של ויקטוריה (VICTORIA), בירת גוזו. נטפס על המצודה (CASTLE HILL), שם נראה את הקתדרלה המקומית, נסייר לאורך חומות המבצר ונשקיף על האי כולו. בשעות הצהריים ניסע צפונה, לעבר העיירה קסארה (XAGHRA) ובסמוך לה נראה שני מקדשים פרהיסטוריים הסמוכים זה לזה (GGANTIJA). בשעות אחה"צ נמשיך לחופה המערבי של גוזו וננפוש באזור יפה-נוף, בו הצוקים הלבנים יוצרים צורות מדהימות ביופיין(FUNGUS ROCK). בערב נפליג בחזרה למלטה.
ארוחת ערב ולינה בוולטה.


יום מס' 7: וויטוריאוסה- קוספיקואה- סנגליאה- תל אביב- 

היום האחרון יוקדש כולו לסיור בשלושת הערים הממוקמות בצידו הדרומי של "המפרץ הגדול" אל מול וולטה והן: וויטוריאוסה (VITTORIOSA), קוספיקואה (COSPICUA), סנגליאה (SENGLEA). הערים משמרות אף ביתר-שאת מוולטה הבירה את אופיין וצביונן המיוחד. שלושתן מבוצרות בשרשרת ביצורים, הן מצד הים והן מצד היבשה. הסיור לאורך החומות, המגדלים, השערים ועמדות התותחים, כמו גם ברחובות, בככרות ובכנסיות, יסכם את סיורנו במלטה. תוך כדי הסיור, נוכל לצפות לעבר "המפרץ הגדול" ולעבר וולטה, בירתו הגאה של אי קטן ומיוחד זה. בערב טיסה ארצה.

הערות:

הטיסות הינן טיסות סדירות של "אייר מלטה".
הלינה במלון ברמה גבוהה.
הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב), ואינם כוללים תוספת לשתייה.

ציוד חובה:
פספורט בתוקף.
בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, נעלי הליכה במים, כובע.
 

תנאי תשלום: 200 ש"ח עם ההרשמה, והיתרה עד שבועיים לפני יציאת הטיול.
דמי ביטול: 20% פחות מחודש לפני הטיול, 50% פחות משבוע לפני יציאת הטיול, 100% פחות מיומיים לפני יציאת הטיול.
התשלומים ישלחו בצ'ק עבור "איסטוורד באונד", ת.ד. 7749, חיפה 31077. 

אז להתראות במלטה

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש