תמונה תמונה

לפלנד נורבגיה

14 יום- אל נופיה הבראשיתיים של ארץ הלאפים, עדרי איילי הצפון, שייט בין איים וצוקים "עמוסי"

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: נתב"ג - וינה (Viena)

נצא בטיסת אחר הצהריים לוינה (Viena). העברה למלון שע"י שדה התעופה. לינה בוינה.


יום מס' 2: לאיבאלו (Ivalo) 

העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לא ישירה (דרך הלסינקי) לעיירה איבאלו (Ivalo) הנמצאת בחלקה הצפוני של פינלנד, בסמוך לחוג הקוטב הצפוני. העברה לבית המלון. ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 3: אינארי (Inari) - הכף הצפוני (Nord Cape). 

עם בקר, נצא מאיבאלו (Ivalo) לכוון הגבול הרוסי ולעיירה הלאפית אינארי (Inari), נבקר במוזיאון הפתוח של הלאפים, נצפה באורחות חייהם ובמנהגיהם, נחצה את הגבול לאזור הלאפי הנמצא בנורבגיה, נצפה בעדרים של אילי הצפון, נעבור בקריוק (Karasjok) נעבור במנהרת הקייפ הצפוני ונגיע לאי הצפונימגארו (Mageroy) ולעיירה הונינגסוואג                    (Honningsvag) שבה נלון. נאכל ארוחת ערב ונצא בשעות הערב המאוחרות לנקודה הצפונית באירופה, הנורד קייפ Nord Cape(). מהצוק הנופל אנכית לאוקינוס, נוכל (במידה ותנאי מזג האויר יתאימו) לצפות בשמש השוקעת, הנוגעת קלות בים, וזורחת מחדש. לינה בהונינגסוואג (Honningsvag).


יום מס' 4: אי "הציפורים" - אלטה (Alta) 

נצא לכפר הדייגים ג'סוור (Gjesvaer) ממנו נצא לשייט לאי הציפורים, בדרך נעסוק במאפיין את האזור ותושביו - בדיג, נצפה בבעלי כנף המאפיינים את אזור ובצוקים הנופלים אנכית לים. בתום השייט, נצא לאלטה (Alta), נבקר באתר הפרהיסטורי הנמצא בסמוך לאלטה (Alta) ובו ציורי סלעים קדומים המתארים, בין היתר את אילי הצפון, נבקר במוזיאון המקומי. ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 5: הפיורדים הצפוניים. 

נמשיך בדרכינו דרומה בנופים הפראיים לאורך הפיורדים הצפוניים של נורבגיה, ניסע לאורך פיורד לינגן (Lingenfjord) לאולדרדאלן (Olderdalen), נעלה על מעבורת ונחצה את הפיורד ונגיע לעת ערב לטרומסו (Tromso). ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 6: טרומסו (Tromso) - אנדנס (Andenes). 

בבקר, נבקר במוזיאון הפתוח לטבע ופולקלור - פרספקוויט (Prespektivet) בטרומסו (Tromso) שם נצפה בבתים המאפיינים את האזור, נבקר בכנסיית הקוטב, ונצא לאורך הפיורדים, דרומה דרך סניה (Senja) ופינסנס (Finnsnes) לגרילפיורד (Gryllefjord) , נחצה את הפיורד במעבורת ונגיע לאנדנס(Andenes). ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 7: שייט צפיה בלוויתנים - סורטלנד (Sortland) 

נבקר במרכז הלויתנים שם נשמע הסבר על הלויתנים וציד הלויתנים, נצא לשייט במטרה לצפות בלוויתנים הנמצאים באזור. נצא מטרומסו (Tromso)ונמשיך בנסיעה דרך טרולפיורד (Trollfjord) ואיי ווסטרלן (Vesteralen) ונגיע לסורטלנד (Sortland). העברה לבית המלון. ארוחת ערב ולינה. 


יום מס' 8: איי לופוטן (Lofoten Islands) 

את היום נקדיש לשייט וביקורים בארכיפלג האיים לופוטן (Lofoten). נצא למלבו(Melbu) ומשם במעבורת לפיקסבול (Fiskebol) נצפה בצוקים עליהם מקננות הציפורים, נגיע לסבולבר (Svolvaer) העיר המרכזית של איי לופוטן. נצא בסירת דייגים לטרולפיורד (Trollfjord), המעוניינים יוכלו לנסות כוחם בדיג, נאכל ארוחת דגים על הספינה. נחזור לחוף ונצא לבקר בכפרי הדייגים הציוריים, נראה את הדיגים בעבודתם, נצפה בבעלי מלאכה שעוסקים בעבודות מסורתיות, כמו הנפח ומנפח הזכוכית, נגלה מדוע הנינגסוואר (Henningsvaer), מתוארת כונציה של לופוטן. נבקר באקוואריום ובבורג (Borg) ביתו של המנהיג הויקינגי מלפני 1000 שנים. ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 9: בודו (Bodo) - טרונדהיים (Trondheim)

נצא למוסקנס (Moskenes) - הקצה הדרומי של איי לופוטן (Lofoten Islands) ומשם, בשייט לעיירה בודו (Bodo). העברה לשדה התעופה וטיסהלטרונדהיים (Trondheim) העיר שהייתה בירתה הראשונה של נורבגיה והוקמה בפתח הנהר נידלווה (Nidelva) ע"י המלך הויקינגי אולאב בשנת 997.ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 10: "ארץ הפיורדים" - אלסונד (Alesund). 

בבקר, נצא לסיור בעיר, נבקר בקתדרלת המלכים העתיקה נידרוס (Nidaros) ובמוזיאון לכלי נגינה (Ringve Museum). את המשך היום נבלה באזורים הצפונים של הפיורדים לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי, נופים מרהיבים שילוו אותנו תוך חציית פיורדים, עד הגיענו לעיירה אלסונד (Alesund) , עיירה הנמצאת לחופי האוקינוס ונבנתה בסגנון הארט נובו בשנות ה - 20 של המאה הקודמת, לאחר שריפת ענק שכילתה את העיר. בשעות הערב, נטייל בעיר.ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 11: "ארץ הפיורדים" 

נצא לאורך הפיורד לאנדלסנס (Andalsnes), נטפס בדרך הטרולים (Trollstigen) לתצפית על העמקים והנוף מסביב, ונמשיך ב"דרך הנשרים" לפיורד- הגיירנגר (Geiranger). במהלך הפלגה על הפיורד, נחלוף על פני מפלי "שבע האחיות", צוק השטן, מפל הדודן ועוד. נצא לאולדן (Olden) וממנה לביקורבקרחון הבריקסדאל (Briksdal), המהווה חלק מקרחון יוסטדאל, ונטפס על מנת לחזות בקרחון מקרוב ארוחת ערב ולינה.


יום מס' 12: גיילו (Geilo). 

נעזוב את ארץ הפיורדים, נצא לסוגנדאל (Sogndal) נחצה את עמק אאורלנד (Aurland) היפה נחלוף על פני גיילו (Geilo) נחצה את הרמות הנישאות, נמשיך דרך עמק הלינגדאל (Hallingdal) ונגיע ככל הקרוב לאוסלו. ארוחת ערב ולינה


יום מס' 13: אוסלו (Oslo). 

נטייל באוסלו שנוסדה ע"י מלכי הויקינגים באמצע המאה ה- 11 ככל שיאפשר הזמן. נראה את מבצר וארמון אקסרהוס הניצב על צוק בולט מעל חופו של פיורד אוסלו, את בניין העירייה הבנוי בסגנון מודרני ומצופה כולו בלבנים אדומות, הקתדרלה שנחנכה בשנת 1697. נבקר בפרוגנר פארק ובו פסלי ויגלאנד המתארים את מסלול חייו של האדם. במידה ויוותר זמן, נגיע לחצי האי ביגדוי )Bygdoy( שם תוכלו לבקר באחד מהמוזיאונים - קון טיקי, ספינת הויקינגים.... העברה לשדה התעופה באוסלו (Oslo) ונצא בטיסה לוינה. העברה לבית המלון. לינה (לילה זה ניתן כ - Lay Over ע"י חברת התעופה).


יום מס' 14: הביתה. 

העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

 

הטיול כולל:
* טיסה (לא ישירה), תל אביב - איבאלו , אוסלו - תל אביב.
* טיסות פנימיות לפי התוכנית
* מסי נמל והיטל בטחון.
* כל הסיורים והעברות לפי התוכנית באוטובוס חדיש וממוזג.
* כל הסיורים כולל כניסות לאתרים ושייט לפי התוכנית (לא כולל מרכבות בבריקסדאל).
* בתי מלון בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה.
* בסיס חצי פנסיון לאורך כל הטיול (למעט הערב הראשון והאחרון בוינה).
* מדריך ישראלי בכיר.
* מדריכים מקומיים לפי דרישות החוק.
* קופת טיפים.
הטיול אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען. 

אז להתראות באוסלו

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש