תמונה

יוון

9 ימים - ללבו של מרכז העולם העתיק, לטברנות, מבצרים, איים ומנזרים בלב ובשולי האצבעות של הפולפונס והאי

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: טיסה לאתונה- ביקור בדלפי- דלפי- 

לאחר טיסת בוקר לאתונה, ניסע דרך רכסי הפרנסוס המקודש לסיור יסודי באתר והמוזיאון של לבו של מרכז העולם העתיק בדלפי. נסייר דרך התיאטרון, האיצטדיון והמקדשים המפארים את הנוף השולט על הדרך העולה ממפרץ קורינת, ונגיע לארוחת ערב ולינה בעיירה ההררית דלפי, המשקיפה על מבואות הדרך העתיקה.

 

יום מס' 2: דלפי- נפפקטוס- חציית מפרץ קורינת- רכבת לקאלאווריטה- מערת האגמים- סטמניצה- 

לאחר ארוחת בוקר הררית ניסע במורד ההרים עד לאתייאה ולכפר הדייגים גלקסידי, ונמשיך לאורך מפרץ קורינת לתצפית על פתח המפרץ מהמצודה הנישאת של נפפקטוס. נחצה את מפרץ קורינת במעבורת לצידו הדרומי, ונעפיל ברכבת דרך קניון עמוק מחופי הים לכפר ההררי קאלאווריטה. נמשיך את הטיפוס דרך רכסי הר הלמוס לארוחת צהריים טיפוסית ולביקור ב"מערת האגמים", ונמשיך לארוחת ערב ולינה בכפר ההרים סטמניצה או דימיטסנה, בלב הפולפונס.

 

יום מס' 3: סטמניצה- דימיטסנה- אולימפיה- ווסס- פילוס- 

נצא עם בוקר לטיול רגלי בהרים בין העיירות הציוריות סטמניצה ודימיטסנה, כולל ביקורים במנזר תלוי ותחנת מים משוחזרת, ותוך כדי צפייה על נופי קניונים וכפרים תלויים. נמשיך בדרכי הרים לביקור(אם הזמן יאפשר) במקדש היווני המבודד בווסס, ונרד לסיור באתר ובמוזיאון של האתר הארכיאולוגי החשוב אולימפיה, שם יוסדו תחרויות הספורט המפורסמות. נדריך לאורך הים האיוני ומערב הפולפונס ונגיע בשעות הערב המאוחרות לארוחת ערב ולינה בעיירת החוף פילוס.

 

יום מס' 4: פילוס- מטוני- קורוני- מיסטראס- גיתיו- 

נצא דרך האצבע המערבית של הפולפונס לסיור והליכת בוקר דרך המבצר הענק של מטוני, ששלט על מבואות הים האיוני. נמשיך לסיור רגלי וקפה בעיירה ובמבצר המזרחי של קורוני, ומשם דרך קלמטה, עיר הנמל המרכזית של מפרץ מסיניאקוס, לכביש נופי החוצה את מפרץ טאיגטוס לסיור באתר הכנסיות העתיק של מיסטראס. נסיעה דרומה והגעה לפנות ערב לארוחת ערב ולינה בשולי נמל הדייגים של העיירה גיתיו, בפתחו הצפון מזרחי של אצבעת המאני.

 

יום מס' 5: מערות הנטיפים דירוס- אצבעת מאני הלאקוני- מונמוואסיה- 

נתחיל את היום בסיור ושייט במערות הנטיפים העשירות של דירוס. נמשיך לסיורים רגליים סביב אצבעת הפולפולס של מאני, ונצפה בכפרים הטיפוסיים על מגדליהם הנישאים, כעדות אילמת למאבקי הכוחות שהתנהלו לאורך השנים בחבל ארץ שכוח-אל זה. נחזור דרך צידו המזרחי ה"רך" של המאני, ונחצה את המפרץ הלאקוני והאצבע הארוכה השלישית על מנת להגיע לארוחת ערב ולינה בשולי העיר המבוצרת למרגלות הצוק האדיר המבודד של מוננוואסיה.

 

יום מס' 6: מונמוואסיה- מיקנה- נאפליו- 

נבלה את הבוקר בסיור בעיר המבוצרת של מונמוואסיה, על בתיה ורחובותיה הצרים, כולל עליה לתצפיות מרהיבות מהמבצר הנישא שבראש הצוק. נצפין בנסיעה ארוכה נופית העוברת לאורך רכסים ולאורך חופיו המערביים של ים מירטון, ונגיע לביקור באתר המיקני המפורסם שנחפר ע"י שלימן - מיקנה. נחזור דרך העיירה ארגוס לבילוי של ערב בסמטאות הציוריות, ארוחת ערב ולינה בעיירת החוף נאפליו.

 

יום מס' 7: נאפליו- אפידאורוס- ארמיוני- האי הידרה- 

נסייר בבוקר בנמל ובמבצר הנישא של נאפליו, ונצא בנסיעה לסיור באתר, במוזיאון ובתיאטרון היווני השמור בעולם של אפידאורוס. נגיע בשעות הצהריים לארוחה בטברנה בנמל של ארמיוני, נשאיר את מרב הציוד באוטובוס (על מנת להישאר עם ציוד קל בלבד), ונעבור ברחפת לאי הידרה, שם נתמקם למשך 2 הלילות הבאים. ארוחת ערב ולינה באי הידרה.

 

יום מס' 8: האי הידרה- 

נצא לסיורים רגליים בבוקר למנזרי הרים ולתצפיות מרהיבות באי, תוך צפייה בפרידות הנושאות ציוד באי הבלתי ממונע, כחלק מחיי היום-יום. את שעות אחה"צ נבלה סביב הנמל ובתי הקפה של עיירת האי המרכזית. ארוחת ערב ולינה באי הידרה.

 

יום מס' 9: האי הידרה- פורוס- פיראוס- אקרופוליס- ש.ת. אתונה- תל אביב 

נצא במעבורת מהאי הידרה דרך הבתים הלבנים של האי פורוס לנמל פיראוס. נצא לסיור באתר המפורסם של האקרופוליס ובפלאקה- העיר התורכית העתיקה של אתונה, ונחזור לשדה התעופה באתונה על מנת לתפוס את הטיסה חזור לתל אביב.

 

הערות:
* הטיסות הינן טיסות סדירות של "אל על" ו/או "אולימפיק" 
* הלינה במלונות קטנים ייחודיים לאזור, לפי בחירת החברה. 
* הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון.
ציוד חובה:
* פספורט בתוקף 6 חודשים קדימה.
* בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, נעלי הליכה במים, כובע.

אז להתראות ביוון

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש