תמונה

הודו

14 יום - למקדשים, ארמונות, עמקים, אגמים ונהרות קדושים בצפון הודו וקטמנדו

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

אנשים רוחצים בנהרות ואגמים קדושים, פרות וקופים כחלק 

מחיי היום-יום, מקדשים חצובים בסלע, קברים וארמונות
מאהרג'ות, ארוטיקה באבן חול ועמקים למרגלות הרים נישאים 

תוכנית הטיול

יום מס' 1: נתבג -

טיסת לילה מנתב"ג לבומביי, והגעה בשעות הבוקר למחרת.


יום מס' 2 : בומביי- נאסיק- 

הגעה בשעות הבוקר לבומביי. סיור בוקר בעיר בשער הודו, בשווקי קולאבה קוזוו'יי, במבנים הקולוניאלים החשובים, ברציפי הדייג ובצ'ופאטי ביץ'. נסיעה דרך "מגדלי הדממה" הפרסיים לתצפית על המכבסה המפורסמת של העיר, ולאחר ארוחת צהריים בעיר - נסיעה
לארוחת ערב ולינה בעיר נאסיק (מלון ברמה גבוהה).


יום מס' 3 : נאסיק- מערות אלורה- מבצר דולאטאבאד- אוראנגאבאד- אודייפור- 

סיור בוקר על שפת הנהר הקדוש גודאווארי והמקדשים שסביבו, והתבוננות בקבוצות עולי הרגל הטובלים בו. נסיעה דרך שדות קני הסוכר למערות החצובות הבודהיסטיות, ההינדיות והג'ייניות באלורה, והמשך לשדה התעופה של אוראנגאבאד לטיסת ערב לאודייפור.
לינה וארוח ערב במלון באודייפור (מבנה הסטורי, על האגם).


יום מס' 4 : אודייפור- אקלינגי ונאגאדה- נאתדו'וארה- אודייפור- 

נצא בבוקר לכפר אקלינגי לסיור קצר בקומפלקס העתיק של המקדשים. נבקר במקדש הפעיל החשוב של נאתדוו'ארה, ונסעד מעל האגם והעמק של נאגאדה. נחזור ל" עיר המוזהבת" אודדיפור לסיור בסיטי פאלאס הנישא, ונמשיך עם שקיעה לשייט על אגם פיצ'ולה, ולארוחת ערב מפוארת במלון לייק פאלאס, על האי ג'אגניוו'אס.
לינה- אודייפור.


יום מס' 5 : אודייפור- קומבאלגאר- ראנקפור- ג'ודפור- 

נצא עם בוקר צפונה לטיול במבצר הציורי קומבאלגאר, על ארמונותיו, גניו ומאגרי המים שלו. נמשיך למרכז הג'ייני החשוב בראנאקפור, שם נבקר באחד המקדשים החשובים בהודו. לאחר ארוחת צהריים נמשיך ל"עיר הכחולה" ג'ודפור,
ללינה וארוחת ערב באחד מארמונות המהרג'ות בשולי העיר.


יום מס' 6 : ג'ודפור- פושקאר- 

נתחיל את הבוקר בסיור במבצר הנישא של העיר מהראנגאר, על חדרי הארוח שבו ועבודות האמנות המרהיבות. נבקר באתר ההנצחה ג'אסוו'אנט תאנדה, ונמשיך לשיטוט במגדל השעון והשווקים. לאחר ארוחת צהריים בעיר, נעלה לביקור קצר באומייד באוואן פאלאס והמוזיאון שבו, ונמשיך בנסיעה לעיירה הציורית פושקאר,
לשם נגיע לארוחת ערב ולינה במלון הסטורי על האגם.


יום מס' 7 : פושקאר- ג'ייפור- 

נתחיל את היום השכם בבוקר בסיור סביב אגם פושקאר הציורי, על טכסי הטבילה והקופים הרבים שסביבו. נחזה בסאדואים ובברהמינים העורכים טכסים דתיים, נכנס למקדשים ול"בתי ספר" ליוגה ומדיטציה, ונשוטט בשווקים הצבעוניים ובגאטים. לאחר ארוחת צהריים ניסע ל"עיר הוורודה" ובירת רג'סטאן ג'ייפור, ונסיים את היום בסיור בחלקו האחורי של האוו'ה מאהאל, ובמצפה הכוכבים ג'אנטאר מאנטאר.
לינה וארוחת ערב בארמון צנוע של מהרג'ה מקומי.


יום מס' 8 : ג'ייפור- באראטפור- 

נתחיל את הבוקר בתצפית על חזית האוו'ה מאהאל (ארמון הרוחות) וברכיבה על פילים במעלה הדרך העולה למבצר אמבר, על שעריו, ארמונותיו וחדרי המראות שבו. נבקר בסיטי פאלאס ובמוזיאון מאהאראג'ה סאוו'אי מאן סינג השני, וניסע לאחר ארוחת הצהריים לפארק הצפורים קאולדאו גאנה בשולי באראטפור, לטיול קצר ברקשות.
ארוחת ערב ולינה בארמון הסטורי בבאראטפור.


יום מס' 9 : באראטפור- פאטפור סיקרי- אגרה- 

נתחיל את היום בסיור בבירה הקדומה של האימפריה המוגולית פאטפור סיקרי. נבקר בקברו של מירזה גייאס בג- איטימאד- אד- דאולה ("הטאג' הקטן"), ונמשיך לארוחת צהריים ולביקור במבצר אגרה. נלך לאורך נהר היאמונה עד לקבר המפורסם- הטאג' מהאל, שם נערוך ביקור ממצה. את שעות אחה"צ נבלה בשיטוט בקינארי באזאר, השוק הססגוני של אגרה.
ארוחת ערב מלווה במוסיקה מקומית במסעדה בעיר, ולינה במלון באגרה (ברמה גבוהה).


יום מס' 10 : אגרה- קאג'וראהו- 

נבלה את הבוקר בשיטוט בקינארי באזאר, השוק הססגוני של אגרה. נטוס לכפר קאג'וראהו, ונבלה את שעות אחה"צ והערב בכפר וסביבתו.
ארוחת ערב ולינה בכפר קאג'וראהו (מלון ברמה גבוהה).


יום מס' 11 : קאג'וראהו- סארנאת- וראנאסי- 

נבקר במקדשים המערביים והמזרחיים (הג'יינים) מאבן החול בני אלף השנים, עם הארכיטקטורה ההודית- ארית של שושלת הצ'אנדלה, עם התנוחות האירוטיות המפורסמות. לאחר ארוחת הצהריים נטוס משדה התעופה הקטן של קאג'וראהו לורנסי; נבקר באתר הבודהיסטי החשוב של סארנאת- בסטופת דאמק, במקדש הראשי בשולי פארק הצבאים ובמוזיאון הארכיאולוגי החשוב המכיל את עמוד אשוקה המפורסם. נמשיך לגדות הגנגס כדי לחזות בטכס הפוג'ה של השקיעה על הנהר, ובאתר שריפת הגופות על גדותיו, ונמשיך ל"הופעת ריקוד" בחנות שטיחים.
ארוחת ערב ולינה במלון בורנסי (רמה גבוהה).


יום מס' 12: ורנסי- קטמנדו- 

הקדוש, כולל טבילות ורחצות בוקר, טכסים וכביסה. נשוטט לאורך הנהר וגדותיו, ונכנס לחצרות מקדשים ציוריים. נטוס בצהריים לקטמנדו, ונצא לסיור הכרות עם העיר, הנמצאת בעמק שהינו מרכז עולמה הרוחני והפוליטי של נפאל.
לינה וארוחת ערב במלון בקטמנדו (מלון ברמה גבוהה).


יום מס' 13 : אתרי וערי עמק קטמנדו- 

נבקר באתרי עמק קטמנדו, למרגלות ההימלאיה, הכוללים את מקדש הקופים והסטופה הגדולה של בודנאט. נמשיך לטיול רגלי קצר בשדות העמק, ונבקר בערי העמק- פטאן ובקטפור, ולמקדש דאקשין-קאלי לטכס הקרבת קרבנות לאלה.
ארוחת ערב במסעדה בעיר, ולינה בקטמנדו.


יום מס' 14: קטמנדו- דלהי- תל אביב- 

נטוס לבירת הודו דלהי, נסייר בצ'אנדני צ'וק, הרחוב הראשי של דלהי העתיקה, ונבקר בג'אמה מאסג'יד ובמבצר האדום. נבקר באתר ראג' גאט, מקום שריפת גופתו של מהטמה גנדי, ונמשיך בסיור קצר בדלהי החדשה, בקוטאב מינאר ומקדש הבהאיים דמוי הלוטוס. נסיים בארוחת צהריים מאוחרת, ומשם לשדה התעופה, לטיסה חזור לתל אביב. ננחת בתל אביב בשעות הלילה המאוחרות.

הערות:

הטיסות הינן טיסות סדירות של "אל על" , וטיסות סדירות פנימיות של "אייר אינדיה".
הטיולים הינם על בסיס לינה וכל הארוחות (פנסיון מלא).
הטיול כולל את כל המפורט בתכנית, כולל כניסה לאתרים, תחבורה על גווניה השונים והדרכה ע"י מדריך ישראלי.
הטיול אינו כולל ביטוח נוסעים ומטען (ניתן להסדרה בעלות נוספת).

ציוד חובה:
דרכון בתוקף 6 חדשים קדימה.
מידנית לבקבוק מים, נעליים נוחות להליכה, כובע ובגד ים.


אז להתראות בהודו

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש