תמונה

גרמניה

סמינר ברלין

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

סיורינו יתמקדו בנושאים הבאים:
* ברלין מהיווסדה ועד מלחמת העולם I
* המהפיכה בברלין ב - 1918 ושנות הרפובליקב הווימארית
* תקופת הרייך השלישי בברלין והשואה.
* הקרב על ברלין ב - 1945
* תקופת המלחמה הקרה ובנית החומה הברלינאית.
* ספורה וגורלה של קהילת יהודי ברלין
* צורות הנצחה שונות בברלין ודיון בהשפעתם
* ארכיטקטורה מודרנית בברלין מאז איחודה
* הארמונות והגנים בפוטסדאם.

תוכנית הטיול

נירית בן יוסף, ישראלית החיה מזה 17 שנים בברלין ועוסקת בהדרכת קבוצות בעיר מאז 1998 , תדריך אותנו ותחשוף בפנינו את קסמיה של העיר כפי שרק מי שחי במקום יכול לעשות.

 

יום מס' 1: נתב"ג - ברלין 

נצא בטיסה מנתב"ג לברלין. עם הגעה, נצא לסיור היכרות עם הכרך האדיר שיעביר אותנו דרך אתריה המרכזיים של העיר. ניסע דרך ניו קלן וקרויצבורגלביקור בשרידי החומה שהפרידה בין מערב ומזרח ברלין ואשר הפכה לסמל של "המלחמה הקרה", נמשיך וניסע דרך שדירת קרל מרקס לאלכסנדרפלאץ Alexanderplatz , כיכר עצומה שהפכה לעורק חיים מרכזי של ברלין לאחר האיחוד.
נמשיך לרובע ניקולאי Nikolaiviertal שחלק מבתיו הינם עדות לעיר הימי ביניימית שהייתה במקום, הרחובות מרוצפי אבן והמבנה בעל החשיבות הארכיטקטונית הינו כנסיית ניקולאי Nikolai Kirche . נצפה אל "אי המוזיאונים" שתוכנן ונבנה ע"י הארכיטקט שינקל בשנים 1822-24 , נבקר בדום הברלינאי Berliner Dom הכנסייה הפרוטסטנטית הראשית וניסע מערבה, באונטר דן לינדן "שדירת עצי התרזה" שתחילתה כדרך רומנטית שחיברה את הארמון המלכותי עם שדות הציד בטירגארטן והיום, מהווה ציר מזרח מערב של העיר. לינה בברלין. 


יום מס' 2: ברלין 

בבקר, נצא לביקור בבניין הרייכסטאג Reichstag שעבר שיפוץ לאחרונה ונעלה לכיפה החדשה שנבנתה לאחרונה. נלך לכיכר פריז Parizer Platzונצפה בשער ברנדבורג Brandeburger Tor שהונצח בתודעה לכל הקשור בהיסטוריה של העיר. השער שתוכנן ע"י הארכיטקט גוטהרד לנגהאנס, הוקם בשנים 1788-91 מעיד על הרצון להפוך את ברלין למרכז העולם - אתונה של העולם העתיק. נצפה באנדרטה המרכזית לזכר יהודי אירופה אשר נרצחו בשואה, נבקר בוילהלם שטרסה, במקום בו קבור הבונקר של היטלר, המקום בו הוא התאבד, נראה עוד חלק משרידי החומה ובצ'ק פוינט צ'ארליCheckpoint Charlie - נקודת מעבר הגבול בין מערב למזרח העיר בתקופת המלחמה הקרה.
אחר הצהרים נבקר במוזיאון פרגמון Pergamon Museum המכיל אוספים מהחשובים בעולם כשהבולט בהם המזבח מהעיר פרגמון (מזבח זיאוס). לינה בברלין.


יום מס' 3: ברלין 

ללא ספק, פוטסדאם Potsdam הינה מהיפות בערי גרמניה ולשם נשים פעמינו היום. העיר הינה בירת מדינת ברנדנבורג וצמודה לברלין. האתר המרשים ביותר בעיר ארמון סן סוסי Schloss Sanssouci ארמון הקיץ של פרידריך הגדול אשר בגניו המרשימים נטייל. נבקר בארמון סיסיליה בו נערכה ועידת פוטסדאם ביולי 1945 ונבקר ברבעים העתיקים והמרשימים של העיר, בכיכר השוק הישן, ברובע ההולנדי , ברובע האורגים ובעוד מאתריה של פנינה זו. אחר הצהרים, נחזור לברלין ונצא לסיור ברובע היהודי של העיר שלבו הינו רחוב אוראניינבורגר Oranienburger Strasse . אחרי המלחמה היה הרובע מוזנח ביותר אך, בשנים האחרונות זכה לפריחה מחודשת בזכות מערב ברלינאים שפתחו באזור בתי קפה, מסעדות וגלריות. נבקר בשרידי בית הכנסת החדש Neue Synagogue המתבלט באזור בזכות הכיפות המוזהבות. בית הכנסת נבנה החל מ - 1859 ועוצב בסגנון המשלב ביזנטי עם מורי, בית הכנסת נשרף ב"ליל הבדולח" ב - 1938 ונהרס במלחמת העולם , למעט החזית. כיום משמש המבנה כמרכז ליודאיקה. נעלה במעלה הרחוב לביקור בבית הקברות היהודי הישן שחלק ממצבותיו נהרסו על ידי הנאצים ובין היתר נראה את קברו של משה מנדלסון, הפילוסוף הידוע ואבי תנועת האמנסיפציה. אחר הצהרים נחזור לברלין. לינה.


יום מס' 4: ברלין 

נבקר באנדרטה לזכר יהודי ברלין ברובע הבווארי של העיר ונמשיך לביקור במוזיאון היהודי החדש . המוזיאון שנפתח בשנת 2001 תוכנן ועוצב ע"י הארכיטקט דניאל ליבסקינד במנה מונומנטלי מרשים. המוזיאון לוקח אותנו לסיור דרך תקופות הזוהר והשפל של יהדות גרמניה לאורך 2000 שנים. כפי ששער ברנדבורג הנו סמלה של העיר במזרח, כן, כנסיית הזכרון של קייזר וילהלם Kaiser-Wilhelm-Gedachtniskirche הינו סמל העיר במערב, הכנסייה הוקמה בשנת 1895 לרגל מלאות 25 שנים לנצחון פרוסיה על צרפת בקרב סדאן. המבנה נהרס בזמן המלחמה וב - 1960 שוחזר בצורה חלקית מעוררת מחלוקת. אחר הצהרים, נצא לסיור בבית ועידת וונזה, נמשיך לביקור בשפנדאו Spandau עיר עתיקה היושבת בתחומיה של ברלין. העיר העתיקה הימי ביניימית, שימרה לא רק את המבנים ההיסטורים אלא גם את האוירה של אותם זמנים. נצא לביקור באיצטדיון האולימפי של העיר שאירחה את המשחקים האולימפיים ב - 1916 וב - 1936 ונעלה למגדל הפעמונים לתצפית יפה. לינה בברלין.


יום מס' 5: הביתה. 

תם הסיור בכרך המרתק, בהתאם לשעת הטיסה, במידה ויתאפשר, נצא לשייט שיאפשר לנו לראות את העיר מזוית נוספת. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

הסמינר כולל: 
* טיסה, תל אביב - ברלין - תל אביב.
* מסי נמל והיטל ביטחון.
* מלון דרגה ראשונה במרכז ברלין Crown Plaza או דומה.
* בסיס לינה וארוחת בקר 
* אוטובוס תיירות חדיש וממוזג לכל הסיורים, והעברות לפי התוכנית. 
* כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי התוכנית. 
* מדריכה ישראלית - נירית בן יוסף 
*
קופת טיפים לנוני שירותים בחו"ל.
הסמינר אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען. 

 אז להתראות בברלין

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש