תמונה

גיאורגיה , גרוזיה

אמנות וצילום בגיאורגיה וארמניה 26.09.10 - 06.10.10 בהדרכת ד"ר אמה מעיין והצלם דרור מעיין

תוכנית הטיול

מסלול הסיור:

 

 1. 26.09.10 – תל אביב- טיבליסי Tbilisi

המראה משדה התעופה בן גוריון 21:25 ונחיתה בטיבליסי ב 27.09 שעה 00:55, העברה
העברה ללינה במלון בעיר הבירה של גאורגיה- טיבליסי. Tbilisi

 

 1. 27.09.10 - טיבליסי Tbilisi

09:30 - לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא אל אתריה של טיבליסי. תחילה נסייר בעיר העתיקה, נעבור דרך כנסיית מטאחי Metekhi , מן המאה ה-13, נבקר בבית הכנסת היהודי שידע זמנים מפוארים יותר. נמשיך אל קתדראלת Sioni ונבקר בכנסיית Anchiskhati מן המאה ה-6. לאחר מכן ניסע אל פסל "אם גיאורגיה" ונרד ברגל בדרך נאריקלה המפורסמת אל מצודת נאריקלה  Narikala, החולשת על העיר החל מן המאה הרביעית. נמשיך אל איזור אבנוטובאני  המפורסם במרחצאות הגופרית, נבקר במוזיאון לאמנות גיאורגית ונלך לאורך שדרת Rustaveli , אחד מרחובותיה הראשים של העיר.  את ארוחת הערב נאכל באחת המסעדות בעיר ונחזור אל המלון ללינה.

 

 1. 28.09.10 -טיבליסי Tbilisi , דויד גארדז'י David Gareja

היום נצא אל אזור קאחטי הצחיח  אל דויד גארדז'י שבגבול אזרבייג'ן . שם נאזין לסיפור המרתק של דויד גארדז'י שהגיע במאה ה – 6 אל גאורגיה מירושלים ובנה את קומפלקס מערות הנזירים הייחודי הזה. אחרי ביקור במנזר Lavra נטפס ברגל  כ 50 דק' אל מנזרי Udabnoבהם נוכל להתרשם מציורי המערות וממרחבי הנוף הדרמטיים של אזרבייג'ן. נחזור אל טיבליסי לארוחת ערב במסעדה וללינה במלון.

 

 1. 29.09.10 -טיבליסי Tbilisi , מצ'חטה Mtskheta,  אנאורי   Ananuri,  קאזבגי Kazbegi , גודאורי - Gudauri

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מצ'חטה בירתה העתיקה של גאורגיה, בה קבלו על עצמם הגאורגים את הנצרות כבר במאה ה-4. ארגון אונסקו הכריז על העיר ואוצרותיה הארכיטקטוניים כאתרי שימור מורשת עולמית. נבקר במנזר Jvari , ובכנסיית Svetitskhoveli, שם על פי המסורת קבורה גלימתו של ישו. התבליטים בכנסיות אלו מהווים את אחת הדוגמאות היפות לאמנות הגיאורגית.  נמשיך וניסע בדרך נופית בהרי הקווקז ולאורך נופו עוצר הנשימה של נהר Tergi , שתביא אותנו  אל קאזבגי Kazbegi העיר המרכזית של האזור. הליכה נינוחה של כשעה וחצי דרך עמק יפיפה ומיוער תוביל אותנו אל כנסיית Gergeti הממוקמת ברום של 2,170 מ'.  אם מזג האוויר ייטיב איתנו נוכל ל"תפוס" מבט אל אחד מהקרחונים הגבוהים יותר בהרי קווקז הר Kazbegi. שם ע"פ המיתולוגיה היוונית נכבל פרומתאוס. ארוחת ערב ולינה ב Gudauri.

 

 1. 30.09.10 - גודאורי Gudauri, גורי Gori, קוטאיסי Kutaisi

הבוקר ניסע אל לב מחוז Kartly , אל העיר העתיקה גורי Gori שהייתה עיר הולדתו של יוסף ויסיורוביץ' המוכר לנו כ"איש הפלדה" סטאלין,  ואל האתרים ההיסטוריים במרחב.  נבקר במוזיאון סטאלין ובכיכר העיר המרכזית בה ניצב עדיין פסלו הענקי. משם נמשיך לביקור בעיר המערות Uplistsike  , בה עברה דרך המשי . בהמשך היום נבקר בכנסיית Atenis Sioni, מן המאה ה – 7 הממוקמת בנוף מרהיב . אחרי ביקור במנזר קינסטביסי Kintsvisi המעוטר בציורי קיר נמשיך וניסע אל פרובינציית Imereti במערב גאורגיה, לשם על פי המיתולוגיה היוונית הפליג  יאסון עם הארגונאוטים כדי למצוא את גיזת הזהב.  בדרך נעצור אצל אחד המקומיים כדי לעמוד על ייצור כדי החרס.  לקראת ערב נגיע אל קוטאיסי Kutaisi, (אף היא אתר שימור של אונסקו) לארוחת ערב ולינה בבית אירוח(שירותים ומקלחות משותפים)

 

 1. 01.10.10 – קוטאיסי Kutaisi, בקוריאני Bakuriani 

הגיאורגים בוחרים את המקום היפה ביותר לבניית מנזריהם והכנסיות ואכן, את היום נתחיל בביקור בשרידי קתדרלת   Bagratiולאחריו במנזר Gelati  היושב בראש גבעה מיוערת, וחולש על נוף ציורי, נלמד על דוד, המלך הגאורגי, נבקר בבית הכנסת ובשוק המקומי, נמשיך בנסיעה אל אתר הסקי Bakuriani ( 1,800 מ'), נעבור דרך Borjomi, עיירת ספא שבמרכזה נובע מעיין מים מינראלים, ונוכל להתבונן במפת תבליט של גאורגיה. א. ערב ולינה ב Bakuriani

 

 1. 02.10.10 – בקוריאני Bakuriani , Borjomi-Kharagauli Nat. Park וורדזיה Vardzia, גבול ארמניה, ירוון Yervan

את היום נתחיל בטיול רגלי (כשעתיים) במעבה היערות בפארק Borjomi-Kharagauli , נמשיך בנסיעה   אל דרום מערב גאורגיה דרךMeskheti ו Javakhti ,נעצור לזמן קצר במצודה הימי ביניימית חרטוויסי Khertvisi  ונמשיך לביקור בעיר המערות והמנזר וורדזיהVardzia, החצובים בהר ירושטי. העיר החצובה כוללת שבע קומות של מערות ויותר מ 3,000 חדרים עם מובילי מים ומנהרות מסתור שנחצבו תחת פטרונותו של המלך גאורג ה-3 ובתו, לימים המלכה תמר. המקום מהווה את הדוגמא הטובה ביותר של הרנסאנס הגאורגי.

לעת ערב נמשיך אל גבול גאורגיה - ארמניה (Bava ) , ניפרד מהמדריך והאוטובוס הגאורגי ונכיר את המדריך הארמני, לאחר סידורים פורמאליים בגבול, ניסע דרך העיר Gyumri , המשך נסיעה אל ירוון    Yervanבירת ארמניה לארוחת ערב ולינה.

 

 1. 03.10.10 – ירוון Yervan, אצ'מיאדזין Echmiadzin ירוון Yervan

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור קצר בירוון בירת ארמניה,  וניסע אל אזור Armavir, לביקור באצ'מיאדזין,  המרכז הדתי של הארמנים, נבקר בקתדראלה המרכזית הנמצאת אף היא ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו. לפני שנשוב אל ירוון, נעצור בשרידי מקדש Zvartnots. וממנו  נמשיך אל  Kotyk, נבקר בשרידי מקדש פגאני מן המאה ה-1 לספ' Garni, זהו האתר היחיד בארמניה הבנוי בסגנון יווני/רומי. המקדש נהרס ברעידת האדמה של 1679 ושוקם במהלך המאה הקודמת.  נמשיך אל מנזר המערות Geghard , אל תדאגו, לא מנזר נוסף, זהו קומפלקס מערות מרשים שחלקו חצוב בסלע והנוף סביבו, עוצר נשימה. גגהארד פירושו בארמנית חנית, ע"פ המסורת במנזר נמצאת החנית בה דקר החייל הרומאי את צידו של ישו כדי לבחון אם הוא עדיין בחיים.  את ארוחת הערב נסעד במסעדה מסורתית בליווי מוזיקה עממית מקומית. לינה בירוון.

 

 1. 04.10.10 - ירוון Yervan, חור ויראפ Khor Virap , נורוונקNoravank  , אגם סוואן Sevan

לאחר ארוחת הבוקר ניסע בכיוון הר אררט Ararat, נבקר במנזר חור ויראפ Khor Virap, מנזר ציורי  למרגלות האררט , ממנו נמשיך אל מנזר Noravank  - שפירוש שמו הוא "המנזר החדש". מן המנזרים נשנה אווירה כשנגיע אל הכפר Yeghegis בו נמצא גם בית קברות יהודי עתיק יומין.  נמשיך ונעבור במעבר Selim  בגובה של  2,410 מ', נבקר ב Noradous , בה שדה של צלבי אבן מגולפים (חצ'קרים)ונמשיך אל אגם סוואן Sevan ,זהו האגם הגדול היחיד בארמניה הנמצא בגובה 1,900 מטר מעל פני הים ונחשב לאחד האגמים ה "אלפינים" הגבוה בעולם. שם נאכל ארוחת ערב  ונלון.

 

 1. 05.10.10 - ירוון Yervan, סוואן Sevan, האג'פאט Haghpat , אחטלה Akhtala גבול ארמניה גאורגיה Sadakhol - Tbilisi

את הבוקר נתחיל במנזר בפנינסולה של  אגם   Sevan ,  נמשיך אל אזור Lori, לביקור במכלול המנזרים של Sanahin הנכלל  אף הוא איך לא, באתרי המורשת של אונסקו. , נבקר במנזרי Haghpat ומשם נמשיך אל כנסיית  Akhtala, המפורסמת בפרסקאות ובתבליטים מרשימים ויוצאי דופן. נסיעה אל מעבר הגבול,  ומשם  חזרה  לטביליסי. ארוחת ערב מסכמת באחת ממסעדות העיר מלווה במוזיקה גיאורגית עממית, לינה בטביליסי.

 

 1. 06.10.10 - טיבליסי Tbilisi - ת"א

נשלים את ביקורינו בטביליסי בביקור בקתדרלת Trinity, לאחר מכן נשוטט בשוק הפשפשים של העיר ויינתן זמן חופשי. העברה לשדה"ת לטיסה חזור. 19:00 המראה, נחיתה בארץ ב 20:45.

 

מחיר הטיול:

בתי מלון - 3*

20-24 משתתפים

25-29 משתתפים

30-35 משתתפים

אדם בחדר זוגי

1,935 $

1,875 $

1,835 $

תוספת ליחיד בחדר

310 $

310 $

310 $

 

בתי מלון - 4*

20-24 משתתפים

25-29 משתתפים

30-35 משתתפים

אדם בחדר זוגי

2,035 $

1,970 $

1,925 $

תוספת ליחיד בחדר

395 $

395 $

395 $

 

הטיול כולל:

 • טיסות ומסי נמל -  עם חברת התעופה הגיאורגית.

A9 696 26SEP TLV   TBS 21:25 00:55

 A9 695 06OCT TBS  TLV 19:00 20:45

 • הדרכה והנחייה ע"י ד"ר אמה מעיין בנושא אומנות והצלם דרור מעיין בנושא צילום
 • מדריכים מקומיים – גאורגי וארמני, דוברי אנגלית.
 • אוטובוס צמוד
 • דמי כניסה לכל האתרים המופיעים בתכנית
 • לינות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה למעט בבית אירוח בקוטאיסי עם שירותים משותפים.
 •  הטיול הינו על בסיס "חצי פנסיון" – ארוחות בוקר וערב.
 • ויזה לארמניה
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

 

 

הטיול אינו כולל:

 •  ארוחות צהריים ושתייה בארוחות
 • ביטוח בריאות ומטען. ניתן לרכשו במשרדינו או דרך חברות האשראי
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף כולל.

 

הערות כלליות:

מאחר והטיול מיועד גם לצלמים  דבר הדורש לעיתים עצירות מרובות יותר, זמן וסבלנות, ייתכן ולא נוכל לבקר בכל האתרים הרשומים בתכנית.  הזכות לשינויים בתכנית נתונה בידי המדריכים  לטובת הקבוצה.

בתי מלון:

הטיול מבוסס על בתי מלון מדרגה ראשונה; למעט בקוטאיסי -  בבתי הארחה מקומיים עם שירותים משותפים (הטובים שבנמצא).

כלכלה:

חצי פנסיון , ארוחות בוקר וערב לפי המפורט.

תחבורה:

אוטובוס  ממוזג .

תשתית:

1. על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בגיאורגיה וארמניה אינם מפותחות דיין. בתי המלון מחוץ לערים הגדולות בסיסיים, ורמת התחזוקה שלהם אינה בסטנדרט שאנחנו רגילים אליו.

 1. הטיול כרוך בנסיעות ארוכות, בכבישים שאיכותם ירודה, דבר שעלול אף הוא להשפיע על לוחות הזמנים בטיול.

 

תנאי תשלום ודמי ביטול:

 1. עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 400$ לאדם. את יתרת התשלום יש להסדיר עד שלושה שבועות לפני היציאה.
 2. שער החליפין לחישוב עלות הטיול הינו שער המחאות והעברות גבוה ביום התשלום.
 3. באפשרותכם לשלם בכל צורות התשלום המקובלות: מזומן, המחאות (צ'קים), העברה בנקאית וכרטיסי אשראי(ויזה או ישראכרט בלבד).
 4. דמי ביטול:

- עד חודש לפני היציאה לטיול                             אין דמי ביטול

- 30-21 ימי עסקים לפני היציאה לטיול                150 $ לאדם

- 20-14 ימי עסקים לפני היציאה לטיול                400 $ לאדם

- 7-13 ימי עסקים                                                970 $ לאדם

פחות מ 7 ימים ועד יום היציאה ייגבו 100% דמי ביטול

כמו כן, אם יחולו דמי ביטול על כרטיסי הטיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם, ייגבו דמי ביטול על-פי גובה החיוב של חברת התעופה.יחד עם זאת,במקרה של ביטול סמוך ליציאה מסיבה אובייקטיבית (בריאותית, כוח עליון), אנו נעשה, כהרגלנו, כל שניתן למזער את הנזק ללקוחות, ונגבה דמי ביטול בגובה הסכום שחברת התעופה והספק בחו"ל ייגבו מאיתנו, ולא מעבר לכך.

בברכת טיול  פורה, מהנה ומוצלח

                                                      טל גור-ילון

                                                      מנכ"ל, איסטוורד באונד בע"מ

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש