תמונה

גיאורגיה , גרוזיה

11 יום אל נופיה הקסומים של גרוזיה

 

תוכנית הטיול

האגדה מספרת שכשאלוהים חילק אדמות לעמים היו הגרוזינים עסוקים מדי באכילה ושתייה... מאחר והם הזמינו את אלוהים להצטרף אליהם נתן להם לבסוף את האדמה ששמר לעצמו.

גרוזיה - מדינה בעלת יופי טבעי, ועושר תרבותי וקולינרי מדהימים, אשר שימשה כצומת דרכים גיאוגרפי ותרבותי, ואשר רק עתה מתחילה לגלות את יופייה לעולם.
גרוזיה, המתוארת לפרקים כחלק מאירופה, ולעתים כחלק ממרכז אסיה או מהמזרח התיכון, הייתה מאז ומתמיד צומת דרכים תרבותית וגיאוגרפית. מזג האוויר והנופים שבה הם מיזוג בין מזרח למערב. ההיסטוריה שלה היא רשימה ארוכה של אימפריות שעלו ונפלו, של פלישות, של מאבקים, של מעשי טבח ושל מלחמות. אך זוהי גם מדינה ששרדה, מדינה יפהפייה ומרתקת אשר פותחת את זרועותיה לעולם, וכיום, לאחר שהתסיסה האזרחית במדינה שככה, מתחיל העולם לגלות אותה.

לא מכבר זכתה גרוזיה בעצמאות, ולמרות שרמת החיים בה משתפרת, היא עדיין לא עומדת באמות המידה המקובלות במערב ולא מתקרבת לזו שמבקש הממשל להשיג. שירותי התיירות מחוץ לבירה, טביליסי, אינם מפותחים, ורבים מהסחורות והשירותים שנראים מובנים מאליהם במדינות אחרות עדיין אינם קיימים כאן. למרות כל זאת, ולמרות שאזור אחד בצפון המדינה נמצא מחוץ לתחום למטיילים בשל שליטתם של כוחות בדלניים, פעילות טרור ומוקשים החבויים בשטח, מציגה גרוזיה פנים נעימות וגאות בפני העולם. תרבותה עתיקה וכוללת מגוון של השפעות, תושביה מפגינים שילוב בין המסורתי למודרני, והאוכל! וואו, איזה אוכל!

תכנית הטיול:

יום שישי: - ת"א - טביליסי (Tbilisi)

בשעות הבוקר נצא בטיסה מת"א, לטיביליסי בירת גרוזיה. ננחת בטיביליסי למחרת בשעות הבוקר המוקדמות. אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור בבירת גרוזיה – העיר המפורסמת באתריה ההיסטוריים ובאדריכלות מרהיבה. נבקר בכנסיות, במבצר, בעיר העתיקה, ונעלה לתצפית על העיר ונהר קורה החוצה אותה.
לינה טיבליסי.

את הימים הבאים נקדיש למחוז שנקרא טושטי (Tusheti), אחד האזורים היפים שבגרוזיה.
הטיול ישלב נסיעה בג'יפים, הליכה רגלית בגבהים שבין 2,000-3,000 מטר. אזור זה הוא מהפחות מפותחים במדינה. הלינה בבתים פרטיים של אנשים בתנאים בסיסיים ביותר.

 

יום שבת : טיבליסי - טלאבי (Telavi) - אלבני (Alvani) - ואזור טושטי Tusheti))

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון הכפר אלבני, דרך העיר טלאבי. נעצור במקום לביקור קצר, ולאחר מכן נעלה על ג'יפים , ונצא לאזור טושטי, דרך מעבר הרים בגובה 3,000 מטר. אחר הצהריים נגיע לכפר שטרולטה (Shtrolta), נתמקם בבתי המקומיים, שם נעביר את הלילה.
כלכלה מלאה: בוקר, צהריים וערב.


יום ראשון: אזור טושטי

את היום נקדיש לאזור טושטי, אזור של טבע בתולי מופלא שיד אדם טרם נגעה בו – נסייר בין הכפרים ונראה את האוכלוסייה המקומית המתגוררת במקום, נטייל בין קניונים עמוקים, כנסיות ומבצרים.
אחה"צ נגיע לכפר שנאקו (Shenako), ונתמקם בבתי המקומיים ללינת לילה.
כלכלה מלאה : בוקר, צהריים וערב.


יום שני : אזור טושטי

הבוקר נמשיך את סיורינו באזור טושטי: נבקר באחד הכפרים היפים באזור – דארטלו (Dartlo), השוכן בגובה 1,666 מטר, ממנו נתצפת על כפרי הסביבה ועל רכס הקוקז הגבוה. נמשיך לכפר צ'שהו (Chesho), בו נבלה הלילה האחרון באזור טושטי.


יום שלישי : חזרה לטיבליסי

הבוקר נתחיל את חזרתנו לטיבליסי בדרך ירוקה נהדרת, דרך מעברי ההרים, עד לכפר אלבני. כאן ניפרד מהג'יפים ונעלה על האוטובוס שיביא אותנו חזרה לטיבליסי. אחה"צ חופשיים למנוחה. ארוחת ערב .
לינה: טיבליסי


יום רביעי : גורי (Guri) - אופליסציחה (Uplistskhe) - קוטאיסי (Kutaisi)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרך ציורית משובצת אגמים, סכרים וכפרים ציוריים, עד לגורי, עיר הולדתו של סטלין. בדרכנו נעבור במצודת אנאנורי (Ananuri). בהגיענו לגורי נבקר במוזיאון הנושא את שמו. נמשיך לביקור בעיר המערות אופליסציחה, אשר היתה בשיאה בתקופת דרך המשי הקדומה.
נמשיך וניסע לכיוון באקוריאני בדרך נעבור בבורג'ומי הדרך עוברת בנוף אלפיני, לקראת ערב נגיע לבאקוריאני (Bakuriani) המשמשת כאתר סקי.
לינה בבאקוריאני.


יום חמישי: באקוריאני - בורג'ומי (Borjomi) - וארדזיה (Vardzia)-

היום ניסע לכיוון וארדזיה , דרך העיר בורג'ומי המפורסמת במעיינות המינרלים שלה. בתקופה הרוסית שימשה העיר כאתר קייט ונופש בה בילו גדולי המשוררים. נגיע לוארדזיה, עיר מערות הנמצאת קרוב לגבול התורכי. אתר זה תוכנן במקור לשימושים צבאיים, אך במהלך ההיסטוריה הפך להיות מרכז לפלחן דתי עם כנסיות ומנזרים המכילים ציורי פרסקו מרהיבים.
לקראת ערב נגיע לעיר אחלציקה. שם נלון .


יום שישי: אחלציקה- קוטאיסי (Kutaisi) 

הבוקר ניסע בג'יפים לאזור "הקווקז הקטן", מהיפים שבגרוזיה. הדרך עוברת בנוף אלפיני, בדרכנו נוכל לפגוש רועים הנודדים לאזור ההרים בתקופה זו של השנה, נעבור דרך מעבר ההרים זקארי, ודרכו נגיע לקואיסי העיר השניה בגודלה בגרוזיה אחרי טביליסי הבירה, ועיר בעלת עבר יהודי. נבקר בעיר העתיקה שלה, ברובע היהודי, בבית הכנסת היהודי ומקדש באגרטי.
לינה: קוטאיסי - הלינה בבתים פרטיים (בבית שירותים ומקלחת משותפים).
כלכלה מלאה: בוקר, צהריים וערב.


יום שבת קוטאיסי - מצחטה ( Mtskheta )- גודאורי ( Gudawri )

בשעות הצהריים ניסע לכיוון מצחטה, הבירה העתיקה של גרוזיה. נבקר בכנסיות, בכיכרות העיר בקומפלקס הארכיטקטוני. נמשיך בדרך הצבאית לכיוון גודאורי הכפר הגבוה לאורך הדרך הצבאית המשמש אתר נופש.
לינה גודאורי ( הכפר נמצא בגובה 2000 מ' )


יום ראשון : גודאורי - קאזבגי ( Kazbegi )

היום נצא לטיול בפרובינציות חווי (KHEVI). בה נמצא רכס הקווקז הגבוה בו מתנשא הר קזבק
( KAZBEK ) לגובה 5,033 מ'. נעבור בדרך גונארי פס. ( 2380 מ'. ) נערוך טיול רגלי של שעתיים למנזר סאמבה, נבקר בקניון דאריאלי בגבול רוסיה – גרוזיה וכמובן לא נפסח על בקורים בכפרים ההרריים ונראה את צורת החיים בהרי הקווקז. לקראת ערב נחזור חזרה לגודארי.
לינה: גודארי


יום שני - גודאורי - טיבילסי - ת"א

נעשה את דרכנו חזרה לטיביליסי הבירה.נשלים את הסיור. ניסע לשדה התעופה ומשם בטיסה חזרה לת"א.


מחיר הטיול:

אדם בחדר זוגי: 1,995 $
תוספת ליחיד בחדר 195 $
המחיר כולל:
· טיסת הלוך עם ארקיע וחזור בחברה הלאומית של גרוזיה.
· מסי נמל והיטלי בטחון.- בסך -84 $. נכון להיום.
· מלונות כמפורט בתוכנית
· ארוחות כמפורט בתוכנית - חצי פנסיון. לאורך הטיול- בחבל טושטי כלכלה מלאה.
· תחבורה צמודה בהתאם לתוכנית.- אוטובוס וג'יפים . לפי 3 בג'יפ.
· כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית.
· מדריך ישראלי מצוות איסטוורד- באונד.
· מדריך מקומי – כנדרש ע"פ החוק.
· טיפים לנותני השירותים.


המחיר אינו כולל:

· ארוחות שאינן כלולות
· הוצאות אישיות.
· הוצאת/הארכת דרכון.
· ביטוח נסיעות רפואי + מטען – ניתן לרכוש דרך משרדנו.
· כל מה שאינו מצויין ב"כלול במחיר"


הערות חשובות:

1. שינויים בלוח הטיסות -
שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינוי באורך הטיול, ולשינויים במסלול. תוספות למחיר הטיול הנובעות מכך יכוסו על ידי המטיילים. הודעה על שינוי בלוח הטיסות תתכן בהתראה קצרה ביותר.
2. הרשמה ודמי ביטול -
- עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 250 $ לאדם. את יתרת הסכום יש להשלים עד שבועיים לפני היציאה.
- שער החליפין לחישוב עלות הטיול הינו שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.


דמי ביטול:

עד חודש לפני היציאה ללא דמי ביטול
29-14 ימי עסקים לפני היציאה 95 $ לאדם
14-7 ימי עסקים לפני היציאה 230 $ לאדם
6-2 ימי עסקים לפני היציאה 880 $ לאדם
פחות מ-2 ימי עסקים לפני היציאה דמי ביטול מלאים
כמו כן, אם יחולו דמי ביטול על כרטיסי הטיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם, ייגבו דמי ביטול על-פי גובה החיוב של חברת התעופה.

3. דרכון ואשרות -
יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות. הוצאת/הארכת דרכון היא-מוסמכת לתת ייעוץ בנושא זה. ניתן לקבל מידע בלשכות המחוזיות של משרד הבריאות, ובמרפאות הגאוגרפיות הצמודות לבתי החולים .
להלן טלפונים של לשכות הבריאות השונות ברחבי הארץ:
· תל אביב: רחוב הארבעה 12, טלפון: 5634848- 03
· ירושלים: רחוב יפו 86, טלפון: 6217341 -02
· מלר"מ - ליד בית חולים איכילוב, טל. 6973559 -03 או 03-6973498
· מרכז לרפואה גיאוגרפית ליד בית חולים תל השומר. טלפון: 5303105 -03 5303456- 03

 

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש