תמונה

בולגריה

8 ימים - לכפרים, הרים, מנזרים וערים עתיקות בדרום ומרכז בולגריה ההררית

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: תל אביב -שדה התעופה בסופיה ( Sofia A.P)- סופיה ( Sofia)

לאחר טיסת ערב מתל אביב ננחת בשדה התעופה בסופיה (Sofia A.P), ניסע ל לינה במלון בסופיה (Sofia).


יום מס' 2: סופיה (Sofia)- מנזר רילה (Rila Monastery)- מלניק (Melnik) 

נתחיל את הבוקר בסיור קצר בבירת בולגריה - בקתדרלה המרכזית, בבית הכנסת הגדול של העיר כבסיס להבנת ההסטוריה המורכבת של יהודי הבלקן, בשדרות ובככרות הראשיים. נצא דרומה להרי רילה (Rila Mountains),ונכנס דרך אחד הערוצים וחוות לייצור יוגורט ולגידול פורלים לטיול רגלי קצר, ארוחת צהריים וביקור במנזר רילה(Rila Monastery) , שם נתוודא לראשונה לאדריכלות העץ הבולגרית ולמסורות בניית הכנסיות הביזנטיות. נמשיך בדרכנו דרומה לרגלי הרי פירין (Pirin Mountains), ואם הזמן יאפשר- נעצור במדרחוב ובגנים של עיר המרחצאותסנדנסקי (Sandanski) , לפני שנגיע ל ארוחת ערב ולינה במלון הבנוי לפי מיטב בניית העץ הבולגרית בעיירה הקטנה מלניק (Melnik), בינות לגבעות החול.


יום מס' 3: מנזר רוז'ן (Rozen Monastery)- הרי פירין (Pirin Mountains)- באנסקו (Bansko) 

לאחר שנבקר במוזיאון היין המקומי במלניק (Melnik), נטפס בתוך תצורות אבן החול לביקור במנזר רוז'ן(Rozen Monastery) , שם נתבונן במגורי העץ ובגפן המטפסת המכסה את החצר הפנימית של המנזר. נחזור מעט צפונה על מנת לחדור לתוך הרי פירין (Pirin Mountains), שם נבלה בהליכות רגליות ובהתבוננות בכפר הקטן באניה (Banja), לפני שנגיע לעיירת ההרים המסורתית באנסקו (Bansko), שהתערבבה עם באי תיירות סקי החורף. נצא לארוחת ערב מלווה במוסיקה חיה מקומית, ונחזור ללינה במלון ב באנסקו (Bansko).


יום מס' 4: הרי רודופי ( Rodopi Mountains)- קובצ'ביטצה (Kovachevitsa)- דוספאט (Dospat)- הקניונים( Gorges)- סמוליאן (Smoljan) 

ניסע דרומה למרגלות הרי רודופי (Rodopi Mountains), ונצא לטיול רגלי בהרים שבסופו נגיע לכפר הצפחות הציורי קובצ'ביטצה (Kovachevitsa), שם גם נסעד את ליבנו במטעמי המקום בחצר מסעדה מסורתית. נבקר באחד מהכפרים המוסלמים הרבים שבדרום בולגריה, ונמשיך לתה של אחה"צ בעיירה דוספאט (Dospat), המשקיפה על סכר ואגם ארוך ממדים. נטייל בקניונים צרים וגבוהים המתחתרים דרומה, ונגיע בשעות הערב המאוחרות ל ארוחת ערב ולינה (2 לילות) בשולי העיר הארוכה בבולגריה - סמוליאן (Smoljan).


יום מס' 5: שירוקה לוקה ( Siroka Luka)- "עמודי אורפיאוס" (Orpheus Columns)- מערת הנטיפים(Stalactite Cave) 

נתחיל את היום בסיור רגלי לאורך בתי העץ והחצרות המסורתיים בעיירה שירוקה לוקה (Siroka Luka), שם נצפה בתצורות חיים מסורתיות "אורבניות". נמשיך בשיטוט בין האגמים הקטנים וחלקות חקלאיות, תוך התבוננות במסורת העבודות החקלאיות הנראות בשטח. נלך למרגלות גושי מסלע שעברו ארוזיה מעניינת, המכונים "עמודי אורפיאוס" (Orpheus Columns) , ונבקר במערת הנטיפים (Stalactite Cave) דרומית לעיר סמוליאן(Smoljan) לפני שנחזור ל ארוחת ערב ולינה במלון.


יום מס' 6: מנזר באצ'קובו (Bachkovo Monastery)- פלובדיב (Plovdiv) 

נצא צפונה לאורך אחד מערוצי הנהרות החוצים את רכס הרי רודופי (Rodopi Mountains) על מנת להגיע לביקור במנזר ובציורי הקיר החשובים של מנזר באצ'קובו (Bachkovo Monastery). נצא להליכה רגלית לעבר המעיין הקדוש, ולמרגלות רכסי ההרים המחודדים, ונחזור לארוחת צהריים על גדות בריכת הפורלים הסמוכה לנחל. נמשיך למרגלות המבצר והכנסייה העתיקה התלויה מעל בפתח הערוץ לפני שנגיע למישורים המרכזיים של בולגריה, ולסיור בעיר העתיקה של פלובדיב (Plovdiv), כולל שער העיר הרומי, התיאטרון, שרידים קדומים הלניסטים, בתים עותומנים מפוארים וכנסיות אורתודוכסיות מסורתיות. נשוטט במרכז העיר החדשה, ונסיים את היום ב ארוחת ערב ולינה במלון בפלובדיב ( Plovdiv).


יום מס' 7: קאלופר (Kalofer)- מעבר שיפקה (Sipka Pass)- אטאר (Etar)- וליקו טארנובו (Veliko Tarnovo)

נחצה עם בוקר את גבעות סרדנה (Sredna Hills) לביקור במונומנט המהפכה החשוב בעיירה קאלופר (Kalofer), ונמשיך במעלה הרי ראפלני (Raplani Mountains) לביקור באנדרטה הקומוניסטית המרשימה במעבר שיפקה(Sipka Pass) ולארוחת צהריים בשטח. נבקר ב"מוזיאון הפתוח" של הכפר אטאר (Etar), שם נתוודא לתצורות אומנויות שונות המנצלות את אנרגיית המים. אם הזמן יספיק נעצור לשיטוט של אחה"צ בעיירה הציורית טרג'אבנה(Trjavna) לפני שנגיע ל ארוחת ערב ולינה בעיר החשובה והמורכבת של וליקו טארנובו (Veliko Tarnovo).


יום מס' 8: קאזאנלאק ( Kazanlak)- קופריבשטיצה (Koprivistica)- שדה התעופה בסופיה (Sofia -A.P)- תל אביב 

נסייר בשעות הבוקר במצודת הצארים של הבירה הקדומה וליקו טארנובו (Veliko Tarnovo) , ובלב העיר העתיקה, שם נשוטט בינות חנויות מוצרי האומנויות הזעירות האופייניות למקום. לאחר ארוחת צהריים קלה נצא בנסיעה ישירה חזרה לעיר קאזאנלאק   (Kazanlak) שם נבקר באחד מהקברים התרקים עם ציורי קיר מהמאה ה-4 לפנה"ס. נגיע בשעות אחה"צ לעיירה קופריבשטיצה (Koprivistica), לסיור וביקור במבני העץ של הסוחרים העשירים שהתגוררו בה בשלהי המאה ה-19, ולארוחת צהריים מאוחרת עם הופעת פולקלור מקומית צנועה במסעדה הממוקמת באחד מבתי העץ המסורתיים. נמשיך מערבה, ונגיע חזרה לשדה התעופה בסופיה (Sofia A.P), על מנת לתפוס את טיסת הערב המאוחרת חזרה לתל אביב.  
 

הערות: 

* טיסות סדירות של "אל על" תל אביב- סופיה, סופיה- תל אביב.
* בתי מלון דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה, בתנאים משתנים, לפי בחירת החברה.
* בסיס פנסיון מלא (כל האורוחות כלולות, צהריים לעיתים פיקניק).


ציוד חובה: 

* דרכון בתוקף 6 חודשים קדימה.
* בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה, נעלים להליכה במים, כובע.

אז להתראות בבולגריה

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש