תמונה

איסלנד

11 יום - באוטובוס שטח, ברכב אמפיבי ובאופנועי שלג ללגונות, הרי געש, פיורדים וקרחונים בנוף בראשית

הדרכה איכותית דרך לגונות כחולות, גייזרים, בריכות טרמיות
וקרחונים, בשילוב רכבים אמפיביים ואופנועי שלג. כפרי דייגים,
כלבי וצפורי ים, סדקי גופרית, קיטור ולבה, אוכל ומוסיקה ויקינגית.

תוכנית הטיול

יום מס' 1 - תל אביב - קופנהאגן - רקייויק (Reykjavik )-

נמריא מנתב"ג לקופנהאגן, נצא לסיור קצר בעיר ונחזור לשדה התעופה לטיסה לשדה התעופה "קפלויק" שליד ריקייויק. ארוחת ערב ולינה בריקייויק.


יום מס' 2 - רקייויק (Reykjavik) - חצי האי קפלויק (Keflavik ) - רקייויק (Reykjavik )- 

נצא לשייט ממפרץ רקייויק לתצפית על לוויתנים וניסע לביקור ורחצה ב"לגונה הכחולה", לגונה ובה מים גיאוטרמיים חמים אשר המינרלים שבהם נותנים להם את הצבע הכחול הנפלא. נהנה מרחצה בלגונה ונחזור לסיור בעיר רקייויק, בירת איסלנד. נבקר בעיר העתיקה, בניין הפרלמנט, הקתדרלה אזור הנמל, במוזיאון הלאומי ובבית העירייה המרשים. ארוחת ערב ולינה בריקייויק.


יום מס' 3  - פינגוליר (Pingvelir)- גולפוס (Gullfoss)- גייזר (Geysir ) - הלה (Hella )- 

נצא לפינגוליר שם נמצא בניין הפרלמנט הראשון בעולם שנוסד בשנת 930, פינגוליר ממוקמת על אגם הנקרא על שמה שהוא האגם הארוך באיסלנד והוכרז כשמורת טבע, הקניון שחוצה את השמורה הינו חלק מהשבר המרכז אטלנטי. נמשיך למפל גולפוס, מהיפים במפלי אירופה, אלפי טונות של מי קרח "נופלים" לתוך הקניון. לא רחוק מהמפל, נמצא הגייזר הגדול אשר נתן את שמו לכל תופעות הטבע הדומות בעולם המתפרץ לגובה של 30 מטר.לעת ערב נגיע להלה. ארוחת ערב ולינה בהלה (Hella).


יום מס' 4 - לנדמנלאוגר (Landmannalaugar )- אלדג'יה (Eldgia )- ויק (Vik ) - 

נצא צפונה בדרך הררית טרשית, נצפה בנוף המדהים של הפסגות הקרחוניות של הרי טינדפיול (Tindafjoll), ביניהם, הר הגעש הקלה (Hekla)שלאחרונה התפרץ בשנת 1991. נמשיך דרך עמק דומדלור(Domadalur)שמורכב מתצורות שונות של הרים, אגמים ולבה. נגיע ללנדמנלאוגר, "גן עדן" פראי של רכסי הרים בשלל צבעים המשולבים עם בריכות טרמיות. נמשיך בכביש המכונה במקום "Behind the mountain" ונגיע לקניון אלדג'יה (Eldgia)שם נצפה במפלי אופרופוס (Ofareufoss).
ארוחת ערב ולינה בויק (Vik-Dyrholaey).


יום מס' 5  - שייט- קרחון מירדאלסיוקול (Myrdalasjokull )- סקפטאפך ( Skaftafel)- 

נצא לשייט ברכב אמפיבי לאורך החוף ונצפה בצוקים ובשלל ציפורי הים כמו הפפינס והסקואה הנמצאים במקום, חוויה אדירה. נצא בדרך הררית לקרחון מירדאלסיוקול, נתלבש בבגדים מיוחדים ונצא למסע של כשעה על אופנועי שלג, ממנו נצפה על החוף הדרומי והמזרחי של איסלנד (תלוי בתנאי מזג אויר). "נגלוש" מהקרחון לאזור בו מתמזג הקרחון עם אזור אלדראון (Eldhraun), אזור געשי פעיל נוצר בהתפרצות הר הגעש סקפטה (Skafta) ב- 1783. ארוחת ערב ולינה בויק (Vik-Dyrholaey).


יום מס' 6 - מפל סברטיפוס (Svartifoss )- יוקוסרלון (Jokulsarlon )- הופן (Hofn )- 

נצא לטיול רגלי למפל סברטיפוס (Svartifoss) הנופל לאורך עמודי בזלת. נמשיך ליוקוסרלון (Jokulsarlon), מקום שבו קיר קרחוני נופל לתוך לגונה קרחונית. נצא לשייט בלגונה בינות לקרחונים. נבקר ב"מוזיאון הפתוח" של ההתיישבות ב- Arbaer
ונמשיך לארוחת ערב ולינה באזור הופן (Hofn-Smyrlabjorg).


יום מס' 7  -הפיורדים המזרחיים- אגילסטאור (Egilsstaoir )- 

עם בוקר נצא ל"קרן וסטרה" (Vestra Horn)לצפות בכלבי הים ונמשיך דרך דיופיווגור (Vestra Horn) לצפות בכלבי הים ונמשיך דרך דיופיווגור   (Djupivogur) לאזור הפיורדים המזרחיים. נבקר באוסף מאובנים מרים מהאי, נצא לטיולים רגליים, נמשיך בדרכים מפותלות לאורך רכסי הרים בדרך נופית ונגיע לאגילסטאור (Egilsstaoir).ארוחת ערב ולינה באיואר (Eioar).


יום מס' 8 - מפל דטיפוס (Detifoss)- אסבירגי (Asbyrgi)- הוסביק (Husavik)- אגם מיווט (Myvath)- 

נצא בשייט על אגם לוגורין (Lake Logurinn), נחצה את אזור הטונדרה השטוח בנסיעתנו לצפון האי. נעצור לביקור במפל דטיפוס (Detifoss) המפל בעל העוצמה הגדולה באירופה הנופל לתוך קניון, נמשיך לאורך חצי האי טיורנס(Tyornes) ונבקר בקניון אסבירגי (Asbyrgi), קניון דמוי פרסה מוקף צוקים ונגיע לכפר דייגים קטן בשם הוסוויק(Husavik). נמשיך דרומה לאזור שהיה משכנם ההסטורי של הויקינגים באיסלנד ונגיע לאגם מיווט (Myvath).ארוחת ערב ולינה באזור.


יום מס' 9 - איזור אגם מיווט (Myvath)- אקורירי (Akureyri)- 

יום בו נחוש יותר מכל את ההגדרה "ארץ בראשית". נצא ברגל ללע הר הגעש קרבלה (Krafla)המעלה עשן וקיטור לוהט, נלך לאורך סדקים של גופרית ולבה ובורות בוץ מבעבע, נמשיך לנונפטל- "מטבחו של השטן"- בריכות בוץ רותח, פרצי קיטור הפורצים בשריקה, נצפה במערת גרוטגיה   (Grjotagia), מערה תת קרקעית שבה מעיינות גיאוטרמיים ונצא לסיור רגלי מסביב לדימובורגיר (Dimmuborgir), אזור המזכיר את פני הירח. ארוחת ערב ולינה- אגם מיווט (Myvath).


יום מס' 10 - אקורירי (Akureyri)- ריקייויק  (Reykjavik)- 

נצא עם בוקר ל"בירת" הצפון-אקורירי (Akureyri), ונטוס לריקייויק   (Reykjavik). ניסע לביקור ורחצה "בלגונה הכחולה", לגונה ובה מיים גיאוטרמייפ חמים אשר המינרלים שבהם נותנים להם את הצבע הכחול הנפלא. נהנה מרחצה בלגונה, ונחזור לשיטוט אחרון בעיר, או למנוחה קצרה במלון. בערב נצא למסעדה ויקינגית, נאכל אוכל ויקינגי בליווי נגינה ושירה וויקינגית. לינה בריקייויק  (Reykjavik).


יום מס' 11: ריקייויק (Reykjavik)- תל אביב- 

העברה לשדה התעופה וטיסה דרך קופנהאגן חזרה ארצה.

הערות:

הטיסות הינן טיסות סדירות של "סאס" ו"איסלנדאייר", כולל טיסת פנים.
הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון (לינה וארוחות בוקר וערב) וארוחה ויקינגית עם פולקלור בערב האחרון.
בתי המלון הינם בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה.
כל ההעברות והסיורים באוטובוס תיירות מיוחד לשטח
כל הסיורים כוללים כניסות לאתרים לפי התוכנית.
הטיול כולל טיול באופנועי שלג ושייט לפי התוכנית.
הטיול כולל מדריך ישראלי ומדריכים מקומיים.
מספר המקומות מוגבל ל- 30 איש ( מותנה במינימום 25)

ציוד חובה: 
דרכון בתוקף, בגדי ים, נעלי הליכה , ביגוד חם בשכבות קרם נגד שיזוף. 

 אז להתראות באיסלנד

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש