תמונה

איטליה

11 יום - לעיירות, אתרים פרהסטורים, מצוקים, חופים ומערות בסרדיניה וקורסיקה - שני איים ושתי תרבויות

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

תוכנית הטיול

יום מס' 1: נתב"ג - רומא (Roma)- קליארי (Cagliari) 

נמריא מנתב"ג דרך רומא בדרכנו לשדה התעופה של בירת סרדיניה קליארי (Cagliari). ניסע למלון במרכז העיר, נתארגן ונצא לסיור בעיר העתיקה, במבצר הפיניקי והספרדי על מגדליהם הנישאים, בקתדרלת סנטה מריה לאורך חומות העיר העתיקה ובככר השוק והנמל. ארוחת ערב ולינה בקליארי (Cagliari), באזור העיר העתיקה.

 

יום מס' 2: קליארי (Cagliari)- מורברה(Muravera)- חוף ריי(Costa Rei)- ווילסימיוס(Villasimius)- פואטו(Poetto)- קליארי(Cagliari) 

נתחיל את היום בביקור במוזיאון הארכיאולוגי של קליארי (Cagliari), ונתבונן בתרבות הנוראגיים של סרדיניה. נעלה לתצפית על הלגונות סביב לעיר והפלמינגוס החיות בהן, ונצא בדרך יבשתית ונופית של מחשופי אבן גיר נישאים עד לעיירה מורברה (Muravera). נחזור דרומה לאורך חופי ריי (Costa Rei) לעיירה ווילסימיוס(Villasimius), ולאורך החופים המפורצים של מפרץ קליארי עד לחופי הרחצה המזרחיים של קליארי פואטו(Poetto), ומשם חזרה לארוחת ערב במסעדה בלב העיר העתיקה, ולינה במלון בקליארי (Cagliari).

 

יום מס' 3: קליארי(Cagliari)- ברומיני(Barumini)- נהר פלומנדוסה(Flumendosa)- ארבטקס(Arbatax)- דורגלי(Dorgali)-חוף האיזמרלדים(Costa Smeralda)- פורטו צ'רבו (Porto Cervo)

נצא צפונה ונעצור להתבוננות בציורים שעל קירות הבתים בכפר סן ספרטה (St. Sperate). נמשיך לעיירה ברומיני(Barumini)לביקור באתר הנוראגי השמור ביותר באי ,(Su Nuraxi) ודרך נופים מצוקיים מרשימים וקניון נהר פלומנדוסה (Flumendosa)לתחנת המעבורות ארבטקס (Arbatax) ולהפסקת צהריים בטורטולי     (Tortoli). המשך בכביש נופי תלוי בחצי הגובה בינות לשני עמקי נהרות עד לעיירה דורגלי (Dorgali) וצפונה לעיר הנמל אולביה (Olbia) ולאזור הציורי המפורץ של חוף האזמרלדים (Costa Smeralda). ארוחת ערב ולינה במלון מעל המרינה בפורטו צ'רבו (Porto Cervo). 

 

יום מס' 4: פורטו צ'רבו(Porto Cervo)- אולביה -(Olbia)- סנטה טריניטה(St. Trinita)- נוראגי סנט אנטיין (St. Antine)- אלגרו(Alghero)- פונטה קונטה (Ponto Conte) 

בוקר של טיולים רגליים בחוף האיזמרלדים וסביב הנמל של פורטו צ'רבו (Porto Cervo). חציית האי מערבה לביקור בכנסייה העתיקה של סנטה טריניטה (St. Trinita), ודרך שרידי נוראגי סנט אנטיין (St. Antine) לסיור בעיר, בנמל ובמצודה הציורית העתיקה של אלגרו (Alghero), שם גם נסעד במסעדה מקומית .נמשיך לאורך המפרץ הציורי של פונטה קונטה (Ponto Conte)ללינה באחד ממלונות הנופש לאורך מפרץ פונטה קונטה     (Ponto Conte).

 

יום מס' 5: פונטה קונטה (Ponto Conte)-מערת נפטון (Grotta di Nettuno)- פ.קונטה (Ponto Conte) 

יום של שייט וטיולים רגליים בפארקים ולאורך החופים באזור פונטה קונטה (Ponto Conte). ירידה רגלית למערת הנטיפים נפטון (Grotta di Nettuno), סיור במערה והמשך בשייט חופים עם אפשרות לצפיה בדולפינים. חזרה לארוחת ערב ולינה במלון לחופי פונטה קונטה (Ponto Conte).

 

יום מס' 6: פורטו טורס (Porto Torres)- סנטה טרזה (Santa Teresa)- בוניפיציו (Bonifacio) 

נצא צפונה לעיירה הצפונית פורטו טורס (Porto Torres), ונעצור בדרך לביקור בייקב המייצר יינות שולחן מהטובים באיטליה, ובנקרופוליס אנגלו רוג'ו (Anghelu Ruju) מהתרבות הקדם- נוראגית. נמשיך לאורך חוף גן העדן(Costa Paradiso) ומגדלי השמירה הסרצניים שלאורכם עד לעיירה סנטה טרזה (Santa Teresa). נעלה על המעבורת לקורסיקה, ונפליג במשך כשעה וחצי אל מול הצוקים הלבנים של דרום האי הצרפתי עד הגיענו לנמל בוניפקיו (Bonifacio). נתמקם למלון בשולי הנמל הציורי, נצא לשיטוט רגלי של ערב בעיירה הממוקמת על הצוקים הלבנים, ונחזור לארוחת ערב ולינה במלון בבוניפקיו (Bonifacio).

 

יום מס' 7: בבוניפיציו (Bonifacio)-סרטן (Sartene)-פרופריאנו (Prupriano)-פיליטוסה (Filitosa)- אג'קסיו(Ajaccio)                           

נתחיל את הבוקר בטיול רגלי קצר כולל תצפיות על המצוקים הלבנים של בוניפיציו (Bonifacio), ונמשיך בשייט לאורך המצוקים, כולל כניסה למערת סטראגונטו (Sdragonato). נצא צפונה לאורך החופים המערביים של קורסיקה, דרך חורש ים תיכוני סבוך ומצוקי גרנית אדומים עד העיירה סרטן (Sartene) נשוטט בסמטאות העיר העתיקה, ונמשיך צפונה לצהריים ליד נמל היכטות של פרופריאנו (Prupriano), עיר שהיתה מרכז לשודדי ים בימי הביניים. נבקר באתר הניאוליתי פיליטוסה (Filitosa), ונמשיך לבירת קורסיקה אג'קסיו (Ajaccio), העיר בה נולד נפוליאון. ארוחת ערב במסעדה קורסיקאית, ולינה במרכז העיר העתיקה של אג'קסיו (Ajaccio).

 

יום מס' 8: אג'קסיו (Ajaccio)-קורטה (Corte)-קניון רסטוניקה (Restonica) -קורטה (Corte) 

נצא רגלית בצורה עצמאית לסיור בשוק ובמדרחוב, או נבקר עצמאית באחד או יותר מהמוזיאונים בעיר העתיקה. לקראת צהריים נצא במעלה רכסי ההרים הדרמטים של מרכז האי עד העיירה ההררית האוניברסיטאית קורטה(Corte), שהיתה בירת האי העצמאי בימי פסקל פאולי. נתמקם במלון בשולי העיירה, ונצא לטיול רכוב ברכבים קטנים וברגל לקניון רסטוניקה (Restonica) השופע במימיו. נחזור לארוחת ערב ולינה במלון בקורטה (Corte).

 

יום מס' 9: קורטה (Corte)- קניון טאוויניאנו (Tavignano)- קניון ספלונקה (Spelunca)- פורטו (Porto)

נתחיל את הבוקר בטיפוס רגלי קצר ולתצפית פנורמית מהמצודה הג'נובזית של קורטה (Corte). נתבונן בערוץ הנהר הגדול - קניון טאוויניאנו (Tavignano), אליו מועדות היום פנינו, נצא מהעיירה צפונה ולאחר כמה קילומטרים נפנה מערבה במורד הכביש המתפתל לאורך הערוץ. נעצור במספר תצפיות-נוף, ונגיע לכפר ההררי אוויסה (Evisa)ממנה נצא לטיול רגלי של כשעתיים לרגלי המצוקים האדירים שבקניון ספלונקה (Spelunca). נפגוש את האוטובוס בגשר על הקניון שלמרגלות הכפר אוטה (Ota), ונמשיך לרדת איתו לעיירה פורטו (Porto),הממוקמת על שפך הקניון. ארוחת ערב ולינה במלון בפורטו (Porto)אל מול המצודה הסרקנית.

 

יום מס' 10: פורטו (Porto)- קאלווי (Calvi)- איל רוז (I`ll Rousse)- באסטיה (Bastia)- סבונה (Savona) 

נצא מפורטו (Porto) על דרך הררית מעל לים העוברת בנוף של חורש ים תיוכני ומצוקי גרניט, ונגיע לעיירת החוף הציורית קאלווי (Calvi), המוצהרת על ידי תושביה כמקום הולדתו של קולומבוס ,שם נעצור לקפה ולטפוס למצודה התלויה על מצוק מעל הים. נמשיך בכביש החוף לעיירה איל רוז (I`ll Rousse), שם נעצור לצהרים של קוסקוס או "טאג'ין יהודי" באחת המסעדות המקומיות לאורך החוף. נחתוך את צפון האי ממערב למזרח, ונפגוש שוב את הים בסנט פלורנט (St.Florent), ממנה נמשיך מערבה ונגיע לבאסטיה (Bastia) . נבקר בנמל העתיק ונטפס לטירת ווקיה מהמאה ה-15 לתצפית אחרונה על צפון קורסיקה, ונעלה לפנות ערב על מעבורת, בה נקבל קבינות זוגיות נוחות עם שרותים ומקלחות צמודות, ונפגש לארוחת ערב מסכמת במסעדה היוקרתית של המעבורת. לינה - בקבינה של המעבורת שתוביל אותנו לסבונה (Savona) שבצפון איטליה, מעט מערבית לגנואה.

 

יום מס' 11: סבונה (Savona) -מילנו (Milano)- תל אביב 

נגיע בבוקר לנמל סבונה (Savona), נעלה על האוטובוס וניסע על האוטוסטרדה למילנו (Milano). נבקר בקתדרלה המפורסמת, נאכל צהריים במרכז העיר ונטייל באזורים נוספים של העיר, ככל שהזמן יאפשר. נגיע לשדה התעופה במילנו בשעות אחה"צ לטיסת ערב ארצה.

 

הערות:
* הטיסות הינן טיסות סדירות של "אליטליה".
* הטיולים הינם על בסיס חצי פנסיון.
* בתי המלון הינם בדרגת 4 כוכבים בסרדיניה, ו-3 כוכבים בקורסיקה.
ציוד חובה:
* דרכון בתוקף 6 חודשים קדימה.
* בגד ים, מידנית, נעלי הליכה, כובע. 

אז להתראות ו- ARRIVEDERCI

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש