תמונה

אוזבקיסטאן

9 ימים - אל ערים עתיקות, שווקים שוקקים וקברים בלב ליבה של "דרך המשי"

צוות EASTWARD BOUND טיולי גבולות המזרח

נקודות קסומות וציוריות של מיקרו אקלים אוריינטלי
בצבעי טורקיז עזים וחמים בלב ערבות- אינסוף צחיחות,
מורשת פרסית קדומה שזורה בתרבות איסלמית עשירה,
שווקים ססגוניים ותחנות דרכים מבודדות, פיתוחי עץ,
רקמות משי וזהב, ריקועי נחושת ושטיחים חלומיים.

תוכנית הטיול

יום מס' 1: תל אביב- טשקנט-

טיסת צהריים מתל אביב לטשקנט (TASHKENT) ויציאה לטיול רגלי של ערב לכיכר האמיר טימור(EMIR TIMOR SQUARE) , שיטוט קצר וארוחת ערב במרכז חיי הלילה של העיר- ה"ברודווי" של טשקנט.
לינה וארוחת בוקר בטשקנט.


יום מס' 2: טשקנט- סמרקנד-

יציאה לטיול רגלי בעיר העתיקה של טשקנט, שנותרה על עמדה לאחר רעידת האדמה של 1996. הגעה דרך סמטאות ומבנים מסורתיים אל קברו המקודש של הרופא, הפילוסוף ומפיץ האיסלאם במאה ה- 10 - קפאל-ששי (KAFFAL SHASHI MAUSOLEUM), וב"מדרסה" מהמאה ה- 16 של בראק-חאן (BARAK KHAN MADRASA & MOSQUE). נטייל במקום מושבת ה"מופתי" וב"אקדמיה האיסלאמית" של העיר הממוקמת ב"מדרסת" קוקל-דאש (KUKELDASH MADRASSAH) וננסה לראות את ספר הקוראן העתיק של הכליף אוסמאן מהמאה ה- 7. לקראת צהריים נגיע לבזאר החדש של העיר ונתוודא בפעם הראשונה לצבעים, לריחות, לפירות המיובשים ולפיצוחים הייחודיים למקום. נצא בשעות אחה"צ המוקדמות בדרך לסמרקנד (SAMARKAND), נחצה את נהר הסיר דריה וקטע מקזחסטאן, נצפה ב"שערי טימור" בכתובת העתיקה שנחצבה ב"מעבר ההכרחי" על "דרך המשי" ונגיע בשעות הערב המאוחרות לארוחת ערב ולינה (3 לילות) בסמרקנד.


יום מס' 3: סמרקנד-

נתחיל את היום בסיור בשרידי העיר הקדומה אפרוסיאב (RUINES OF AFROSIAB) ובמוזיאון המכיל את ממצאי ההתיישבות הקדומה מהמאה ה- 6 לפנה"ס ועד החרבתה ע"י המונגולים במאה ה- 13 לספירה. נמשיך בתצפית על העיר החדשה ובביקור במצפה הכוכבים של אולוגבק (ULUGBEK OBSERVATORY) ונרד לשוטטות בשוק(BAZZAR) הססגוני והמגוון של העיר. נבקר בשרידי המסגד העצום של ביבי חאנום (BIBI KHANUM MOSQUE)ונבקר בבית הכנסת היהודי של העיר ובלב הרובע היהודי לשעבר ("המחלה"). נגיע בשעות אחה"צ לכיכר רג'סטאן הציורית (REGISTAN ENSEMBLE), שם נבקר במדרסת אולוגבג (ULUGBEK MADRASSAH), במסגד "המכוסה זהב" ובמדרסה טילה-קארי (TILLYA- KARI) ובמדרסת שיר-דור (SHIR DOR MADRASSAH), שם נחזה בהופעה מקומית בנושא "חיי הנישואין האוזבקים". ארוחת ערב במרכז העיר, לינה וארוחת בוקר בסמרקנד.


יום מס' 4: סמרקנד- הרי שחריזב- סמרקנד-

נטפס בשעות הבוקר לרכסי ההרים המפרידים את סמרקנד משחריזב (SHAKHRISABS), מקום הולדתו של האמיר טימור. לאחר תצפיות על העמקים ורכסי ההרים המתנשאים לאלפי מטרים ונמשכים עד לגבול אפגניסטאן, נצא להליכה רגלית קצרה בהרים ונבקר באחד הכפרים הטיפוסיים לאזור ונתארח לתה מקומי בחצר אחד הבתים. נחזור בשעות הצהריים לסמרקנד, ונבקר בקבר המשפחתי המרשים של האמיר טימור(GUR EMIR MAUSOLEUM). נשלים את הסיור באתרי העיר בבית הקברות המפואר שאי-אי-זינדה(SHA-I-ZINDA NECROPOLIS), נבקר בבית עשירים יהודי לשעבר שהפך למוזיאון עירוני, ונתארח בבית מקומי לארוחת ערב מסורתית. לינה וארוחת בוקר בסמרקנד.


יום מס' 5: סמרקנד- בוכרה-

יציאה בשעות הבוקר המוקדמות דרך שדות הכותנה ולאורך "דרך המשי" העתיקה מערבה. מעבר בשולי העיר התעשייתית נבואי (NAVOI) ועצירה ליד שרידי תחנת דרכים (CARAVAN SARAI) ומאגר המים שלה. הגעה לבוכרה (BUKHARA) בשעות הצהריים, לארוחת צהריים ו"תצוגת אופנה" בוכרית בצל עצי התות בחצר הקומפלקס של "לאבי האוז" (LYABI HAUSE). סיור במדרסת קוקלדש (KUKLEDASH MADRASSAH)וביקור בככר פולי חאלון (POLI KALON ENSEMBLE), כולל ביקור במסגד וטיפוס לתצפית מרהיבה על העיר ממרומי המינרט (MINARET) העומד על תילו מאז המאה ה- 12. המשך סיור רגלי דרך מרכזי אומנויות ואתרים נוספים, לפני הגעה בשעות אחה"צ המאוחרות לשעת תפילת מנחה או ערבית עם תושבים מהקהילה היהודית בבית הכנסת המרכזי של בוכרה (BUKHARA).
ארוחת ערב בבית מסורתי, לינה וארוחת בוקר בבוכרה.


יום מס' 6: בוכרה-

נתחיל את היום בסיור יסודי במצודת העיר (ARK FORTRESS), שם נתוודא לסגנונות הבנייה והעיטור, לתכנון החיים המקומיים לאורך השנים, להיסטוריה העשירה של העיר ועוד. נחצה את הכיכר דרך בריכת המים המרכזית, שהשתייכה למערכת הברכות העירונית ונבקר בקומפלקס של "בולו-האוז" (BOLO- HAUSE). נמשיך לשוטט בינות לככרות ולמדרסות הצבעוניות, לפני שנגיע ל"פנינת אסיה התיכונה"- המוזוליאום של איסמעיל שמאני (ISMAEL SAMANI MAUSOLEUM). נצא בשעות אחה"צ לביקור מחוץ לעיר בבית הקיץ של האמיר האחרון של העיר- "סיטורה את- מוקי קוזה" (SITORA-L MOKHI-KHOSA) ונחזור לארוחת ערב במסעדה מקומית עם הופעת ריקודים ופולקלור בוכרית טיפוסית.
לינה וארוחת בוקר בבוכרה.


יום מס' 7: בוכרה- חיווה-

יציאה בשעות הבוקר המוקדמות מאוד בדרך המדבר הארוכה מערבה לכיוון חיווה (KHIVA). עצירות אקראיות לתצפית על הזריחה, לשתיית קפה/תה עצמאית ולארוחת בוקר ארוזה. חציית נהר האמו דריה (האוקסוס) ומעבר קצר בשטח טורקמניסטאן, לפני הכניסה לעיר העתיקה של חיווה, אחת מבירות ממלכת חווארזם הקדומות. סיור בסמטאות העיר העתיקה ועל חומות הבוץ הייחודיות, ביקור במצודת העיר על חלקיה השונים(KUNYA ARK FORTRESS), טיפוס לתצפית מאחד המינרטים של העיר (KHODJA MINARET), סיור ב"מכלול" פלוואן- קארי (PALVAN- KARI COMPLEX) ובזה של עבד אל בובו (ABED AL BOBO COMPLEX). סיום היום בארוחת ערב מקומית עם הופעת שירה מקומית.
לינה וארוחת בוקר במדרסה עתיקה או בבית חדרים מקומי בלב העיר העתיקה בחיווה.


יום מס' 8: חיווה- טשקנט-

המשך סיור בעיר העתיקה של חיווה. ביקור במסגד יום השישי (JAMI MOSQUE), במוזוליאום של פאחלוואן מחמוד (PAKHLAVAN MAHMOUD MAUSOLEUM), בארמון טאש- האלי (TASH HAULI PALACE) ובשוק המקומי. נסיעה לשדה התעופה של אורגנץ' (URGENCH) וטיסת אחה"צ לטשקנט. יציאה לארוחת ערב מסיימת במסעדה קוריאנית.
לינה וארוחת בוקר בטשקנט.


יום מס' 9: טשקנט- תל אביב-

נתחיל את הבוקר בסיור בעיר החדשה של טשקנט- כיכר מוסטאקיליק (MUSTAKILLIK SQUARE), שהפכה לאחר העצמאות מ"כיכר לנין" לכיכר העצמאות (INDEPENDENCE SQUARE). נבקר ב"אנדרטת האומץ"("MONUMENT OF COURAGE"), לזכר מאורעות רעידת האדמה שהחריבה את העיר ונסיים בסיכום הטיול במוזיאון העגול המודרני ע"ש האמיר טימור, שאומץ כ"ראש האומה". לאחר זמן חופשי בשווקים- נגיע לשדה התעופה בטשקנט לטיסת ערב לתל אביב.

הערות:
הטיסות הבינלאומיות הינן טיסות סדירות של "אוזבקיסטן אייר" (בשיתוף עם אל-על) במטוסי "אייר בס".
כלכלה: בסיס חצי פנסיון.

מינימום משתתפים- 15. 
הלינות הינן בתנאים משתנים- ממלונות 4 כוכבים דרך לינה ב"צימרים" או ב"מדרסה" (בחיווה).
ציוד חובה:
דרכון בתוקף 6 חודשים קדימה.
בגדי ים, מידנית, נעלי הליכה,כובע.

אז להתראות בטשקנט.

חזרה לרשימה
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש